Skocz do zawartości
Forum

Suche, odstające skórki na twarzy


Gość R_mona

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak poradzić sobie ze suchymi skrókami które odstają mi w okolicy nosa i na czole. Używam kremów nawilżających a pomimo to te skróki odstają. Jest to kłopotliwe ponieważ po nałożeniu pudru czy podlładu wyglada to tragicznie

Odnośnik do komentarza

Witam,
Suche odtajace skorki moga miec wiele przyczyn, jesli towarzyszy im swiad, zaczerwienienie moga swiadczyc o jakiejs chorobie naszej skory. Jesli natomiast pojawiaja sie jako jedyny objaw najprawdopodobniej swiadcza o nadmiernej suchosci skory. Podstawa pielegnacji bedzie wowczas zluszczanie martwego naskorka i stosowanie silnie nawilzajacych kremow a niekiedy nawet kremow zawierajacyvh lipidy- odzywia skore i przywroca jej prawidlowe nawilzenie.
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Salkowska-Wanat
DermClinic

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
mam podobny problem, u mnie są to suche, zaczerwienione plamy, jakby skorupy suchej skóry, głównie na policzkach i na skroniach, byłam już u dermatologa, który zalecił mi smarowanie maścią niesteroidową Calmapherol s.c. i do mycia mleczko Cetaphil EM, a po skończeniu się maści stosować krem Cetaphil ultra-nawilżający. Niestety jedyną poprawą jest brak swędzenia i uczucia ściągnięcia skóry. Próbowałam również kremów z mocznikiem, bardziej i mniej stężonych. Tak samo nie przyniosło efektów. Bardzo proszę o pomoc. Po co jeszcze mogę sięgnąć co by pomogło?

Odnośnik do komentarza

też miałam taki problem, wystarczyło kilka dni makijaż nosić i już skóra sucha, przy ustach, na czole zaraz się robiła masakra. Kilka miesięcy temu kolezanka mi podpowiedziała żeby sobie olej z wiesiołka zacząć brać, kupiłam oeparol i brałam przez parę miesięcy i bardzo to pomogło stan mojej skóry się poprawił

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...