Skocz do zawartości
Forum

Promienna zdrowa skóra


Rekomendowane odpowiedzi

Na kondycję naszej skóry mają wpływ czynniki, takie jak: domowa pielęgnacja, zanieczyszczenia środowiska, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, dieta czy nawodnienie organizmu.

Głównym zadaniem kosmetyków jest nawilżenie skóry, jej ochrona przed promieniowaniem UV oraz wolnymi rodnikami powstającymi pod wpływem słońca czy zanieczyszczeń powietrza. Jeżeli produkty kosmetyczne są dobrane odpowiednio do typu skóry to można za ich pomocą spowolnić procesy starzenia się skóry.

Racjonalna dieta oraz przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia również ma ogromne znaczenie dla kondycji naszej skóry oraz jej prawidłowego funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza
Gość gorczyca

Sama pielęgnacja skóry z zewnątrz nie wystarcza, oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, warto pić dużo wody, który odżywia skórę od wewnątrz. Co do kosmetyków, najlepiej stawiać na te naturalne, jak najmniej chemii.

Odnośnik do komentarza

~gorczyca
Sama pielęgnacja skóry z zewnątrz nie wystarcza, oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, warto pić dużo wody, który odżywia skórę od wewnątrz. Co do kosmetyków, najlepiej stawiać na te naturalne, jak najmniej chemii.

Pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry mają również produkty spożywcze zawierające w składzie kwasy tłuszczowe jedno- i wielonienasycone, np. orzechy, ryby czy awokado. Kwasy te zapewniają skórze miękkość i gładkość.

Odnośnik do komentarza

W supplite widziałam kilka bardzo fajnych kosmetyków do ciała - ja używam jedwabiu do ciałą eveline, a do tego 2x w tygodniu robię 15 minutowy peeling z kawy, soli morskiej i oliwki dla dzieci. Skóra po tym jest jak u niemowlęcia, a jedwab dodatkowo ją nawilża :)

Odnośnik do komentarza

~little_grace5
Dla mnie podstawa pielęgnacji to peeling - bez niego moja skóra szybko staje się szara, matowa i przesuszona

Peeling to ważny element ogólnej pielęgnacji skóry, ale nie tylko on ma wpływ na wygląd skóry. Liczy się również stosowanie odpowiednich kosmetyków do demakijażu oraz kosmetyków nawilżających skórę.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina Hanka

U mnie nawilżanie było bardzo potrzebne. Bo była taka bez kolorów i w ogole no nieładnie wyglądała. Była bardzo sucha, a że kremy nie pomagały to musiałam wybrac sie na zabieg regeneracyjny skóry z Restylane Skinboosters.

Odnośnik do komentarza
Gość sylvviaa

U mnie świetnie sprawdził się zabieg tzw. wampirzy lifting, a więc z osoczem bogatopłytkowym. Taki zabieg polecił mi dr Migała z Kliniki Sfera, którego jestem pacjentką. Skóra wygładzona, nawilżona, pięknie odświeżona. Zdecydowanie polecam taki zabieg, jeśli ktoś chce zadbać o swoją cenę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...