Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Asia222211


Gość Asia222211

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asia222211

Witam
Mam 18 lat 158cm wzrostu i waze 55 kg.
Chciałabym schudnac ok 5 kg.
Dodam ze jadam na sniadanie 2 kanapki chleba razowego z szynka i pomidorem. Na obiad raczej jem niezbyt zdrowo bo np kotlety z piersi kurczaka z ryzem i jakas sałatka. A kolacje jem rzadko. pomiedzy posiłkami jadam owoce: jablka, mandarynki, pomarancze.
Mam nie ładnie wygladajace oponki na brzuchu i dosc grube uda.
Mam zamiar cwiczyc z Mel B.
Chciałabym sie dowiedziec co mialabym jesc i ile razy w tygodniu cwiczyc aby schudnac kilka kilogramow.
Za pomoc dziekuje ;)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twoja waga jest prawidłowa i nie potrzebujesz diety odchudzającej. Sądzę, że W Twoim przypadku wystarczy zmiana trybu życia na bardziej aktywny i regularne posiłki.
Posiłki powinnaś jeść w odstępach 2-3 godzinnych. Zaproponowane przez ciebie dania są dobre, nawet jeśli kotlet z piersi kurczaka jest smażony a nie pieczony. Oczywiście lepiej by było jakby był pieczony i pozbawiony panierki, ale rozumiem, że możesz nie mieć na to wpływu.
Powinnaś jeść kolację i podwieczorek tak by w ciągu dnia jeść 5 posiłków. Na kolację możesz zjeść chociażby jogurt lub kefir, nie musi to być nic dużego.
Zrezygnuj z podjadania pomiędzy posiłkami nawet jeśli są to owoce. Lepiej zjeść je na podwieczorek np 1 dużą pomarańczę lub 3-4 mandarynki czy banana. Owoce posiadają duże ilości cukru wiec należy z nimi uważać. Tak samo jak z sokami, czy napojami. Lepiej ograniczyć je do maksymalnie 2 porcji dziennie np II śniadanie i podwieczorek.
Ćwiczenia proponuję wykonywać 3 razy w tygodniu. Do tego warto ogólnie zwiększyć swoją aktywność, poprzez spacery, jazdę na rowerze np do szkoły, jazdę na rolkach, aerobik ( może być w domu, jest bardzo dużo układów dostępnych w internecie). To spowoduje, że wymodelujesz ładnie sylwetkę i pozbędziesz się oponki. Pamiętaj tylko, że na efekty będziesz musiała trochę poczekać, one nie będą widoczne od razu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...