Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga po tabletkach antykoncepcyjnych


Gość beata9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
biorę tabletki antykoncepcyjne i też przybrałam na wadze. Na szczęście, w moim przypadku zmiany te pozytywnie wpłynęły na mój wygląd - zaokrągliły mi się biodra i zwiększyły piersi. Jestem bardzo szczupłą osobą, więc zadowoliły mnie dodatkowe kilogramy.

Niestety, większość moich koleżanek ma podobne problemy do Twoich. Myślę, że powinnaś poprosić swojego ginekologa o zmianę tabletek antykoncepcyjnych, na takie które nie będą negatywnie wpływać na Twój organizm. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Niektóre preparaty hormonalne mogą powodować przyrost masy ciała. Zdecydowana większość zawiera jednak niewielkie stężenia hormonów, a tym samym rzadko powodują działania niepożądane. Jeżeli jesteś przekonana, ze wzrost masy ciała nie jest spowodowany niczym innym, możesz poprosić ginekologa o zmianę preparatu na inny.

Odnośnik do komentarza
Gość sl...ka

Witam serdecznie,

przez 7 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Następnie przerzuciłam się na plastry, których używałam przez 1,5 roku. Po ich odstawieniu w ciągu 3 tygodni przytyłam 7 kg i od pół roku robiąc wszystko co mogę (ćwiczenia, odpowiednie odżywianie - wszystko co zawsze przyczyniało się do cudownej sylwetki) - nie działa nic! waga nie drgnie ani grama... czy jest jakiś sposób na ruszenie wagi i zrzucenie tych kilogramów? jaka może być przyczyna? byłabym bardzo wdzieczna za odpowiedź, bo ta sytuacja powoduje u mnie stany depresyjne...

dziękuję i pozdrawiam,
Dominika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...