Skocz do zawartości
Forum

Pogorszenie wzroku i niegojąca się rana na palcu a cukrzyca


dorotka19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
boję się o swoją 50-letnią mamę. Otóż ostatnio pogarsza jej się wzrok, a na palcu u nogi pojawiła jej się, nie wiadomo skąd, rana, która nie chce się zagoić, palec jest spuchnięty. Czy to mogą być objawy cukrzycy? Boli ją także staw kolanowy. Dodam, że jest normalnej budowy ciała, nie jest otyła.
A moim drugim problemem jest to, że jest strasznie uparta i nie odwiedza lekarzy. Gdy pytałam ją dzisiaj kiedy pójdzie do lekarza, odpowiedziała, że po świętach. Ale wątpię w to, że wreszcie odwiedzi lekarza. Nigdy się na nic nie skarży, ale wiem, że nie jest kolorowo.
Jak mam ją do tego nakłonić do wizyty u specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

Najlepiej byłoby jej zrobić badanie cukru, mozna kupic glukometr i zorbić to w domu i z tym wynikiem iść do lekarza. Jak to zrobić by ją namówić? Powiedz, że jeśli ma stopę cukrzycową to może nawet dojść do amputacji.... może to ją przekona

Odnośnik do komentarza

jeśli jest to cukrzyca, nieleczona, to nie tylko dojdzie do trudno gojących się ran, ale może dojść do uszkodzenia nerek a w efekcie do dializ. w jakiś sposób przekonaj mame by poszła do lekarza. badanie cukru nie jest trudne. na czczo cukier powinien wynosić do 100 natomiast 2 godz po posiłku ok 120. jeśli są wyższe należy zgłosić się do lekarza by zacząć leczenie. można poziom cukru unormować tylko dietą, natomiast jeśli to nie pomoże przepisze leki a dopiero później insuline.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...