Skocz do zawartości
Forum

Zaginiona ciocia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moja ciocia dwukrotnie zaginęła. Raz w 2006r. ,wyjechała do Anglii,odezwała się po roku. Przebywała w zakładzie psychiatrycznym(od ponad 20 lat jest chora psychicznie), przynajmniej 2 razy w miesiącu mieliśmy z nią kontakt. Aż do początku roku 2011. Wtedy,powiadomiła nas ,że wyjeżdża z Anglii do Toronto . Wiemy,że dotarła do Toronto,dzwoniła do nas,mówiła ,że jak tylko trochę się urządzi to się odezwie. Od tej pory nie mamy z nią żadnego kontaktu. Policja podejrzewa,że ciocia wyjechała do Toronto na lewych papierach ,z innymi danymi,gdyż nigdzie nie jest zarejestrowane ,że przekroczyła granicę Kanady,lecz w billingach sprawdzono,że faktycznie połączenie było wykonane z Kanady. Nad jej sprawą pracowała policja oraz 2 fundacje. Jak kamień w wodę. Co radzicie zrobić.? Ja podejrzewam,że zmieniła wygląd ,dane personalne i jako,że często uważała ,że nie jesteśmy jej rodziną to urwała kontakt. Podejrzewam,że może przebywać na terenie polskiej dzielnicy w Kanadzie,w której dawniej mieszkała z początkiem lat 90. (mieszkała tam 8 lat)- Roncesvalles Village.Może ktoś z Was ma tam rodzinę,znajomych,może oni by coś pomogli w tej sprawie.Wtedy moglibyśmy to obgadać na privie.Wiadomo,że fundacje mimo,że poinformowały tamtejsze instytucje o zaistniałej sytuacji,to tak naprawde tylko to odbębniły żeby " było i tyle. Przydałoby się żeby ktoś tam na miejscu popytał,popatrzył,niestety nas nie stać na wyjazd za granicę...Sama już nie wiem, co radzicie w tej sprawie ??

Odnośnik do komentarza

przepraszam za niestosowną uwagę, ale jak Twoja ciocia dała radę finansowo z jednego obcego do drugiego obcego kraju przejechać?
Coś to dla mnie wszytsko jest dziwne ...
mam nadzieję, że odnajdziecie ciocię, ale nie wiem co Ci poradzić

Odnośnik do komentarza

Witaj Karo.
Możesz powiedzieć na co choruje ciocia?
To wszystko wygląda jakby chciała zaginąć. Może obawia się, że będzie nakłaniana do leczenia?
Uważasz, że samodzielnie sobie nie poradzi? Że coś jej zagraża?
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Ciocia choruje na depresję urojeniową.Myślę,że ciocia samodzielnie sobie nie poradzi,dodatkowo ma problemy z sercem.Też tak myślimy ,że to wszystko jest zrobione dlatego,że nie chce wrócić.Ale jak to zrobić by ją tam znaleźć? nie mamy na tyle pieniędzy żeby tam jechać ani żeby wynająć detektywa..

Odnośnik do komentarza

Wiesz co Karo92 ?
Ciocia tak sprytnie wam zwiała, że uważam, że poradzi sobie sama. Może trzeba jej pozwolić pożyć samodzielnie?
Nie potrafię podpowiedzieć niczego co pomogłoby Ci ją odnaleźć, niestety, bo rozumiem, że na policji jest to już zgłoszone? Zajmuje się ktoś nadal tą sprawą?
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Możesz powiedzieć jeszcze ile ma ona lat?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Do Polonii już pisałam,nikt się nie odezwał do mnie w tej sprawie. Ciocia w tym roku skonczy 60lat. Dodatkowo,powiem,że ciocia jest mimo choroby inteligentną osobą,skonczyla studia ,uczyla w szkole,niestety zycie jej sie tak potoczylo,że popadła w chorobę a jej skutki własnie widać..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...