Skocz do zawartości
Forum

Wynik RTG i przewlekły ból kręgosłupa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo prosze o interpretacje wyniku rtg . Boli mnie caly czas kregosłup . 3 miesiace temu urodziłam syna i od tamtej pory doszedł mi straszny bul biodra prawego boli po dluzszym spacerze mam problem z wejsciem po schodach bo nie moge stanac na prawej nodze bul od biodra promieniuje do kolana i stopy bardzo czesto ta noga mnie rwie najbardziej stopa niewiem co juz mam robic byłam u ortopedy lekarz po przeczytaniu wynkow rtg stwierdzil ze nic mi nie dolega ze biodro udo jest zdrowe, również powiedzial zebym przyszla do niego prywatnie na akupunture i to mi pomoze. Dodał tez ze jak bym poszła do innego lekarza to ten inny lekarz by mi powiedział że sie kwalifikuje do operacji nie mam pojecia co miał na myśli. Prosze mi wyjasnic te opisy rtg i jak to leczyc do kogo udac sie o pomoc?
Czy moge starac sie o rente socjalna?

rtg stawów biodrowych
w rzucie szyjki prawej kosci udowej widoczne jest obraczkowate sklerotyczne zageszczenie - zmiana torbielowata ze sklerotyczna otoczka w odrebie kosci zwapnienie w okolicznych tkankach miekkich w szyjce lewej kosci udowej widoczne torbielowate rozrzedzenia , mozliwosc etiologi zwyrodnieniowej
wskazane badanie mr

RTG kregosłupa TH
prawoboczna rotacyjna skolioza kregosłupa piersiowego
zaostrzenie krawedzi trzonów TH wyraz zmian zwyrodnieniowych

RTG kregosłupa L=S
lewoboczna skolioza kregosłupa L
obnizenie wysokosci tarczy m-k L5/S1-dyskopatia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...