Skocz do zawartości
Forum

Tk klatki piersiowej


Gość tktktktk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tktktktktktkkt

~mgmg
Mogą mieć zabronione udzielanie jakichkolwiek informacji. Nie przejmowałbym się, gdyby nie chcieli nic powiedzieć.

tylko pani widziala jaka bylam zdenerwowana, wiedziala, ze cierpie na nerwice i mysle, ze jakby bylo ok to by mi o tym powiedziala, a nie powiedziala...

Odnośnik do komentarza
Gość tkktktktktktk

~mgmg
Technicy nie opisują obrazów tk. Mogła bać się odpowiedzialności za słowa.

Dlaczego było wykonywane tk?

Poniewaz od jakiegos czasu boje sie, ze mam ziarnice - chloniaka. Rtg dwa msc temu niby czysto, usg wezlow obwodowych tez jednak raz na miesiac zdarza sie, ze mam nocne poty od czasu do czasu swiad skory i wiem, ze usg i rtg moga niczego nie wykazac, dopiero tk

Odnośnik do komentarza

czasami mówią czasami nie. to chyba tak naprawdę zalezy od człówieka. Mi raz Pani powiedziała a raz nie twierdzac że to nie ona opisywała zdjecie i nic nie bedzie mówic. Nie paniku. Na pewno nie powiedzieli Ci dlatego że coś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza

~Sha Sha
czasami mówią czasami nie. to chyba tak naprawdę zalezy od człówieka. Mi raz Pani powiedziała a raz nie twierdzac że to nie ona opisywała zdjecie i nic nie bedzie mówic. Nie paniku. Na pewno nie powiedzieli Ci dlatego że coś jest nie tak...

No wlasnie, ale gdy bylam cala roztrzesiona i zapytalam czy cos tam bylo widac to odpowiedziala, ze ona nie jest upowazniona do udzielania takich informacji, wszystko bedzie napisane na wyniku od lekarza,a ona sie zajmuje bardziej technicznymi rzeczami, wiec moze tylko podejrzewac" i z tym podejrzewaniem mnie zaniepokoilo, bo po niej raczej bylo widac, ze jakby widziala na obrazie, na ktory patrzyla, ze jest ok to by o tym powiedziala :(

Odnośnik do komentarza

daj spokój kobieta nic Ci nie powiedziała bo nie chciała brac odpowiedzialnośc, pomyśl powie ci że jest ok a wyjdzie co innego to bedziesz miala do niej pretensje, wyjdzie na odwrót to tęz bo Cię niepotrzebnie nastraszyła. ... Nie jest uprawniona to nie jest uprawniona i tyle

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona2014

Witam, około pół roku temu naczytałam się o ziarnicy złośliwej, oczywiscie po przeczytaniu objawów pare z nich znalazlam u siebie np. nocne poty (okolo dwa razy w miesiacu, nie sa zlewne) oraz od czasu do czasu świąd skóry. Od razu zaczęłam robić sobie badania krwi (morfologia z rozmazem, OB, CRP, LDH) wszystko wychodziło w normie. Od tamtego czasu robiłam około 5 badań USG, zawsze odczynowe węzły chłonne. Rtg klatki w porządku, bez żadnych zmian. Gdy dowiedziałam się, że USG węzłów jak i RTG klatki piersiowej mogą nie wykazać zmian, a tylko TK klatki piersiowej, zdecydowałam, że zrobię. Wynik TK odebrałam dzisiaj - żadnych zmian, wszystko w porządku. Miałam dwie godziny spokoju, żyłam z myślą, że ziarnicy nie mam dopóki nie przeczytałam tego artykułu : http://www.ziarnica.pl/index.php?tekst=forum&idforum=8&akcja=showthread&num=31441 a konkretnie tego, że nawet TK nie może dać pewności, ponieważ podejrzane węzły mogą być np. na szyi. No i jestem załamana, ponieważ nie wiem juz co mogę zrobić żeby w 100 % wykluczyć u siebie ziarnicę.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona2014

~mgmg
Tak. I nie będę wdawał się z Tobą w dyskusję.

Wcale nie chce dyskutować, chodzi mi tylko o to, że za każdym razem, przy każdym kolejnym badaniu okazuje się, że dane badanie nie jest miarodajne wiec nie wiem skad miec pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaniepokojona2014

Jasmi
bo nigdy nie będziesz mieć takiej pewności... Tobie to siedzi w głowie i żebyś zrobiła tysiące badań to i tak nie będziesz pewna ich wyniku

Być może, ale przecież tak tez jest napisane w w/w artykule, że żadne badanie nie daje pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika9339

Witam, bardzo prosze o interpretacje wynikow usg wezlow chlonnych (KAZDE BADANIE U INNEGO LEKARZA) :

16.09.2013r.

"W okolicach podzuchwowych kilka wezlow chlonnych majacych w osi dl. do 16 mm. Morfologicznie wezly te o hypoechogenicznej echostrukturze, bez cech unaczynienia patologicznego."

26.09.2013r.

"W lewym dole nadobojczykowym pojedynczy morfologicznie odczynowy wezel chlonny o wymiarach 10x3.3mm. W okolicach katow zuchwy, okolicach podzuchwowych oraz wzdluz peczkow naczynio-nerwowych szyi morfologicznie odczynowe, nieco powiekszone wezly chlonne."

22.10.2013r.

"W lewym dole nadobojczykowym pojedynczy morfologicznie odczynowy drobny wezel chlonny o wymiarach 6x3mm. W okolicach katow zuchwy, okolicy podbrodkowej oraz wdluz peczkow naczynio-nerwowych szyi pojedyncze drobne morfologicznie odczynowe wezly chlonne o sr. do 10 mm.

04.11.2013r.

"Po stronie prawej typowo odczynowe wezly chlonne zauszne dlugosci 10 i 8 mm. Poza tym symetryczne typowo odczynowe wezly chlonne szyi grup IB, IIA, i III do 12 mm. Wszystkie wezly o prawidlowej budowie i przeplywie w PD. Pozostale wezly chlonne szyi niepowiekszone, niezmienione patologicznie."

Odnośnik do komentarza
Gość Monia9339

~mgmg
'bez cech unaczynienia patologicznego' - to jest nauwazniejszy wniosek z 1. badania. Nie masz się czym amrtwić, pozostale badania rowniez potwierdzaja, ze wezly sa 'odczynowe', tj. powiekszone w odpowiedzi np. na infekcje.
Byc moze wezly odczynowe sa hipoechogeniczne i uzywajac tych dwoch slow lekarze pisali o tym samym.

tylko martwi mnie to ze wszedzie jest napisane ze kazdy wezel hipoechogeniczny jest podejrzany a przeciez ja mam tez odczynowy zarazem jakies dziwne sprzecznosci jedno wyklucza drugie juz calkiem sie w tym pogubilam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...