Skocz do zawartości
Forum

Odtwarzanie traumy


Gość trekla

Rekomendowane odpowiedzi

co mi jest? chodzi o moje szoukjace zachowanie. wiem, ze czasami odpowiadaja tutaj psychologowie, ale nie zawsze wiec moje pytanie bedzie bardzo skomplikowane i pewnie wymaga wiekszej wiedzy niz ocena sytuacji z wlasnej perspektywy + rada, lecz mam nadzieje, ze ktos mi pomoze. przy opisach zespolu stresu pourazowego wymienia sie: odtwarzanie traumy, dla przykladu powracajace wspomienia, mysli itd. ja zachowuje sie dziwnie i nie wiem dlaczego. kiedys chcialam sobie przypomniec traumatyczne wydarzenie a po jakims czasie, nie wiadomo skad przyszlo mi do glowy takie cos: wyobrazilam sobie, ze jestem osoba ktora mnie skrzywdzila w przeszlosci i do wyimaginowanej mnie zaczelam mowic slowa i wykonywac gesty, ktore wykonywal tamten moj agresor. wyobrazilam sobie ze ja jestem tym kto mnie skrzywdzil i w poblizu jestem ja, zachowywalam sie w stosunku do tej wymyslonej mnie jak ten oprawca a wszystko odczuwalam tak jak odczuwalam kiedy wydarzenie mialo miejsce faktycznie - z mojej perspektwy. w koncu zrywalam sie przestraszona bo to silne emocje. czy to jest rowniez to odtwarzanie traumy? jesli nie to czym jest takie zachowanie? jakims zaburzeniem, czy czym?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Trekla, wcieliłaś się w rolę swojego oprawcy, jednak to swoje uczucia przeżywałaś, a nie jego. Wydaje mi się więc, że można to uznać za odtwarzanie traumy.
Jeśli wspomnienia tamtych wydarzeń wracają do Ciebie nawet, gdy świadomie ich nie wywołujesz, to moim zdaniem powinnaś rozpocząć terapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...