Forum Żywienie i fitness

Jonizacja wody

Krzyneczek

Krzyneczek

Ostatnim czasem spotkałem się ze znajomym, który pokazał mi urządzenie do tzw. jonizacji wody. Podłącza się do ujęcia wody, do prądu, w środku przeprowadzane są procesy, które mają zmienić strukturę wody, tak by woda była zdrowsza, by usuwała wolne rodniki oraz wiele wiele innych rzeczy mi wymieniał w ramach zalet. Szukałem na YouTubie i tam jest bardzo dużo różnych filmów w temacie żywa woda, woda alkaliczna oraz jej zbawiennego wpływu, w tym nawet leczenie cukrzycy. Moje pytanie to czy ktoś wie coś w tym temacie, czy może mi coś powiedzieć konkretnego na temat tych jonizatorów? Czy warto inwestować w takie urządzenie? Tylko proszę o konkrety, a nie teksty w stylu - to bzdura, nie wierz w takie rzeczy, tyle to każdy może napisać. Chodzi o sensowne informacje.

106920 krzyneczek Mężczyzna, 59 lat, Będzin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pikaczu

Pikaczu

z tego co sobie poczytałam na ten temat to cisną mi się na usta 2 pytania?
1. Jakim cudem oni otrzymują wodę kwaśną i zasadową, skoro piszą, że zachodzi elektroliza i jony ujemnie naładowane jak i te dodatnio zostają na odpowiednich elektrodach - czyli moim zdaniem dochodzi do procesu dejonizacji.
2. Idąc tym tropem proces dejonizacji, prowadzi do otrzymania wody pozbawionej jonów, a taka jest nie polecana, ponieważ może doprowadzić do pogłębienia się chorób serca, oraz biegunki. Tak więc nie wiem czy ta woda jest takla zdrowa.

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 30 lat, Koszalin
Krzyneczek

Krzyneczek

Z technicznego punktu widzenia wszystko jest ok, rozdział na poziomie jonowym można bardzo łatwo otrzymać za pomocą błon półprzepuszczalnych, więc to co piszesz w dwóch punktach nijak się ma do mojego pytania. Poczytaj najpierw na temat sposobu działania i budowy jonizatorów.

Moje pytanie dotyczy skuteczności działania wody alkalicznej na organizm i szukam potwierdzenia dla jej leczniczego/zbawiennego wpływu na organizm

106920 krzyneczek Mężczyzna, 59 lat, Będzin
Pikaczu

Pikaczu

na stronce która została już usunięta jest opis że jony są rozdzielane w wyniku elektrolizy wiec one zostają na katodzie i anodzie. Nie w roztworze, więc co ma filtrować błona półprzepuszczalna.
I wybacz nie rozumiem Twojego oburzenia.... tylko się pytam a to nic złego

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 30 lat, Koszalin
Krzyneczek

Krzyneczek

Nie oburzam się, wątek założyłem nie po to, żeby omawiać techniczne możliwości jonizatorów, bo te są poprawne i mierzalne, co sam miałem okazję sprawdzić. Dodałem zdjęcie, żeby mniej więcej uzmysłowić Ci sposób działania. Wciąż pozostaje pytanie odnośnie skutecznego wpływu na zdrowie wody alkalicznej lub wody żywej...

106920 krzyneczek Mężczyzna, 59 lat, Będzin
~wizytator

~wizytator

Odnośnie jonizatorów i ich wpływu na zdrowie znalazłem bardzo ciekawy artykuł, na temat zwalczania cukrzycy typu drugiego, okazuje się, że można ją skutecznie pokonać i to nie koniecznie z użyciem jonizatora (choć taki sposób jest łatwiejszy niż rygorystyczna alkaliczna dieta) - polecam, naprawdę warto, bo przecież wszyscy przy obecnym trybie odżywiania jesteśmy w grupie ryzyka

chrobry

chrobry

Szukam osoby która zbudowała w domu jonizator wody
pozdrawiam

140297 chrobry Mężczyzna, 56 lat, Bielsko-Biała
~lertdd

~lertdd

My w domu wodę przepuszczamy przez jonizator ze sklepu Ozoneo – ozoneo.pl. Dobra rzecz, nie trzeba specjalnej wody mineralnej kupować, tylko mamy ją praktycznie za darmo.

~Pati78

~Pati78

Znam kilka przypadków wyleczenia się z cukrzycy typu II dzięki wodzie alkalicznej. W tym moja mama;) piła codziennie wode, sama jej kupowałam jonizator ze sklepu osmoza i pilnowałam aby codziennie pila. Organizm odżył schudła, bo pojawiło się w niej więcej energii. No i wyniki po kilku tygodniach już jej się bardzo poprawiły.

~Ciotka klotka

~Ciotka klotka

Bardzo ciekawa reklama nie wierzę w te cudowne uzdrowienie