Skocz do zawartości
Forum

Jak wino wpływa na organizm?


Gość fantik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Semi Sweet

Wino w małych ilościach nie zaszkodzi, a może przynieść same pozytywy. Za to co do wiadomości typu: 'Francuzi piją i się nie uzależniają.' etc. Moi drodzy, wino od wina się różni. Obawiam się, że u nas napoje takie zaprawiane są wódką, żeby osiągnąć odpowiedni %. Stąd z jednej lampki wina do obiadu potem robi się butelka dziennie. Przepraszam za podnoszeine tak starego tematu, ot znalazłam i nie omieszkałam się skomentować.

Odnośnik do komentarza

wino jest jak najbardziej zdrowe, oczywiście pod warunkiem, że pije się je w zalecanych przez specjalistów ilościach - zaleca się pić nie więcej niż jedną lampkę wina dziennie, najlepiej czerwonego. dlaczego warto pić wino? wino jest niezwykle bogate w przeciwutleniacze, związki mające wyjątkowo korzystny wpływ na zdrowie, chroniąc przed wieloma groźnymi dla zdrowia i życia chorobami, m.in. przed chorobami serca i układu krążenia, oraz nowotworami.
Pozytywny i negatywny wpływ alkoholu na zdrowie - artykuł

Odnośnik do komentarza
Gość mayczak952

Jeśli już mowa o winie, to w jaki sposób je przechowujecie? Ja, zastanawiam się nad zakupem specjalnej chłodziarki. Znalazłem ją w ofercie firmy Candy. Najprawdopodobniej zdecydowałbym się na wybór tego modelu: http://www.candy.pl/pl_PL/produkty/przechowywanie-zywnosci/chlodziarki-do-wina/-/catalog/14888868/ccvb-15 gdyż można go zabudować, a na tym strasznie mi zależy! Czy macie tego typu chłodziarkę w swoim mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Gość kieliszek56

Moim zdaniem czerwone wino jest lepsze niż białe. Poprawia krążenie i ułatwia trawienie :) Jeden
kieliszek wina po obiedzie to bardzo dobry pomysł. Włosi bez tego napoju nie wyobrażają sobie dnia :) i na pewno są zdrowsi. Wiadomo co za dużo to nie zdrowo, więc lepiej nie przesadzać i nie wypić od razu całej butelki, ale taki średni kieliszek powinien być wpisany w codzienną dietę :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno wino czerwone poprawia krążenie i na trawienie też w porządku, ale na pewno nie w większych ilościach, pozytywna dawka wynosi koło 20 gram etanolu czyli właśnie ten przysłowiowy kieliszek wina, ale ja bym i tak nie pijał go codziennie, jeśli już to z raz do dwóch w tygodniu. Poza tym polecam bardzo wino jako jeden z najlepszych alkoholi, dużo o nim, historii i kulturze można poczytać na https://vineo.pl/

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...