Skocz do zawartości
Forum

Niedobrze po jedzeniu


Gość sajanekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i od jakiegoś tygodnia po posiłku jest mi niedobrze i chcę mi się wymiotować. Muszę tutaj zaznaczyć, że praktycznie codziennie jem coś słodkiego/niezdrowego (żelki, czekolada lub chipsy). Nie piję zbytnio zwykłej wody, tylko smakowe lub napoje typu 'ice tea'. Moje śniadanie to zazwyczaj rogalik typu '7days', a kolacja to kanapka z szynką lub kabanosem lub mozarella z pomidorem. Obiadu nie jem dużo i zazwyczaj po zupie i kilku kęsach mam już dosyć. Wiem, że moja dieta jest niezdrowa i powoli staram się ją zmieniać, ale jeszcze nigdy tak nie miałem. Dodam jeszcze, że od marca (nigdy wcześniej) okazjonalnie (1-2 razy w miesiącu) spożywałem alkohol, a miesiąc temu zatrułem się nim i wymiotowałem. Od tamtej pory nie piję. Ponadto sypiam długo (około 11 godzin), miewam stany poddepresyjne. Jeżeli cokolwiek to zmienia, czasami uprawiam sport. Czego to mogą być objawy? Może cukrzyca?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz słabe samopoczucie najlepiej zrób badania (krew, mocz, dodatkowo polecamy panel tarczycowy i wątrobowy) , stany depresyjne mogą wskazywać na zaburzenia pracy tarczycy, ale nie ma co dumać, lepiej po prostu iść na badania, a z nimi do lekarza. Zmiana nawyków żywieniowych też może pomóc w poprawie samopoczucia, bo nie ukrywajmy w powiedzeniu "jesteś tym co jesz " jest sporo prawdy ;)

Odnośnik do komentarza

Opisywane przez Ciebie objawy po zjedzeniu posiłku mogą wynikać z podrażnienia błony śluzowej żołądka, po opisywanym incydencie związanym z alkoholem. Staraj się ograniczyć spożycie słodyczy, produktów bogatych w cukier i słonych przekąsek, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, a tym samym powodują wspomniane dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...