Skocz do zawartości
Forum

Operacje bariatryczne


Gość Grubaska

Rekomendowane odpowiedzi

wbrew pozorom to nie jest latwy zabieg. Może dojśc do komplikacji. Po za tym organizm bardzo ługo adaptuje sie do ograOperacja zakładania regulowanej opaski żołądkowej polega na założeniu opaski obejmującej 5% górnej części żołądka. W ten sposób tworzy się zbiornik o pojemności 20 – 30 ml. Opaska znajdująca
się wokoło wpustu żołądka podlega regulowaniu dzięki połączeniu jej z podskórnie umiejscowionym portem. Przez nakłucie portu przez skórę za pomocą specjalnej igły podaje się lub odbiera określoną objętość płynu. Wadami tego zabiegu są konieczność częstych wizyt pacjenta w celu regulowania opaski, możliwość zakażenia układu, migracja opaski oraz nudności i wymioty. Opaska nie zmniejsza uczucia głodu a jedynie w sposób mechaniczny reguluje ilość przyjmowanych pokarmów.
Tak więc sami widzicie, to nie jest tak, że chcę i już

Odnośnik do komentarza

Po za tym to nie jest zabieg kosmetyczny czy poprawiający samopoczucie. Tego zabiegu nie robi się ze względu na chęć pomocy leniwym ludziom, którym nie chce się ruszyc 4 liter z siedzenia. Takie zabiegi wykonuje się osobom, które same nie poradzą sobie z otyłością, próbowały wszelkich diet i nic to nie dało, osobom, które oprócz otyłości olbrzymiej mają inne choroby. To nie widzi mi się chorych tylko konieczność

Odnośnik do komentarza

Witam mam zaledwie 20lat i waze 121kilogramów, jestem bardzo ociążała robiłam sobie badania na cukrzyce oraz tarczyce wszystkie wyniki mam wporzadku, dzisiaj byłam u Pani doktor i poleciła mi wejście na strone szpitala Wejherowo oddział chirurgi leczenie otyłości , moj żołądek jest bardzo rozepchany, moge jeść ile wlezie poprostu już nie daje rady, chciałabym zmniejszyc sobie żołądek chirurgicznie bardzo prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Jestem po operacji zmniejszenia żołądka 5 lat wstecz.Schudłam 20 kilo w ciągu roku Po tym czasie obserwuję przyrost wagi. Najpierw było to niewielkie przybieranie a w ciagu ostatniegi 1,5 roku przybieranie na wadze jest dośc duże bo 12kg . Mam bardzo duży apetyt i mimo próbowania różnych diet jem tak samo dużo jak przed operacją Co jest nie tak?Nie ukrywam, że jestem załamana czyżby zmniejszenie żołądka w moim wypadku nie zadziałało i rozciągnął on sie do dawnej wielkości? Czy mogę w tym wypadku pokusić się o opaskę żołądkową ? Proszę o pomoc Pozdrawiam majka

Odnośnik do komentarza
Gość ka...85

Witam!
Chciałabym zapytac jak moge zorganizowac sobie operacje zmniejszenia żołądka na nfz?
W wieku 16 lat wazyłam juz 146kg.potem schudłam lekami zabronbionymi i uzalezniającymi u Nas w kraju,a teraz po ciązy majac 28 lat waze znów ze 120kg.Zadna dieta,ćwiczenia po prostu nic-dietetycy,nic nie działa...
KASIA

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaahklcgjb

witam.operacje zmniejszenia zoladka mialam 2tyg temu w warszawie.jest ona robiona na nfz ale trzeba przejsc szereg badan: gastroskopie, ginekologa, kardiologa.Ogolnie schodzi to mniej wiecej rok.Dlugo tez czeka sie na lekarza bo na pierwsza wizyte czekalam okolo 4miesiecy.Po operacji trzeba pije sie wode i herbate tak zwana dieta plynna.Pozniej mozna wprowadzic zupy klarowne a po 8 dniu po operacji jest dieta w postaci papek.Regularne cwiczenia po 15min dziennie jak narazie.Obecnie jade na zdjecie szwow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...