Skocz do zawartości
Forum

Odżywianie i odchudzanie u 14-latki


Gość w...l

Rekomendowane odpowiedzi

Odchudzam się od około dwóch miesięcy. Przez dość długi czas zjadałam dziennie około 800 do lekko ponad tysiąca kalorii. Teraz wiem, że nie jest to zbyt korzystne postępowanie i przez to możliwe jest, że odłożyło mi się więcej tłuszczu, a to właśnie jego chcę się pozbyć... Jestem zrozpaczona, już sama nie wiem ile mam jeść, żeby się nie głodzić i żeby spalić cały ten tłuszcz... Dodam, że ważę obecnie około 42-43 kg przy wzroście 150-152 cm, czyli już trochę schudłam (7 kilo).

Odnośnik do komentarza

Witam,
Najlepiej jedz normalnie, jedyne co możesz ograniczyć to słodycze i fast foody. Staraj spożywać 5 posiłków, nie rezygnuj z żadnego. To bardzo ważne by przyzwyczaić organizm do regularnych dostaw składników odżywczych. Jeśli chcesz spalić tkankę tłuszczową, zacznij ćwiczyć lub uprawiać sport, możesz np. jeździć na łyżwach lub chodzić na długie spacery. W domu, kiedy pogoda nie zachęca do wyjścia ćwicz przez 40 minut, wykonuj pajacyki, skip A i skip B, wymachy nóg do przodu i tyłu. Na internecie jest mnóstwo przykładowych ćwiczeń i całych planów treningowych. Pamiętaj, że efekty nie będą widoczne od razu, musi minąć trochę czasu zanim zobaczysz zmianę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...