Forum Zdrowie

Opuchlizna policzka po usuwaniu ósemek

~inferius

~inferius

Witam wszystkich.
Wczoraj miała usuwane obie ósemki z prawej strony. Z górną wszystko ładnie pięknie poszło, natomiast z dolną lekarz się męczył. Miałam nacinane dziąsło i założone szwy. Po tym, jak znieczulenie przestało działać, zaczęły mnie mocno boleć kości, a właściwie to cała prawa strona razem z głową. Policzek zaczął puchnąć, a dzisiaj jest jeszcze gorzej. Wzięłam już antybiotyk i lek przeciwbólowy,przeciwzapalny, więc nie odczuwam tak mocnego bólu szczęki, natomiast spuchłam dwa razy mocniej. Posmarowałam policzek Altacetem pół godziny temu i jak na razie nie ma widocznych ani odczuwalnych efektów ;( Mam trudności z gryzieniem i otwieraniem ust, a ta opuchlizna bardzo boli.

Jeśli ktoś również przeszedł ten zabieg, to proszę o informacje, jak się czuł po zabiegu i jak zachowywał się organizm. A może ktoś miał podobnie? Z góry dziękuję za info i rady.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Achaa

~Achaa

to wszystko co opisałaś jest normalne. Też miałam wyrywaną ósemkę, a raczej dłutowaną, miałam też rozcinane dziąsło i kilka szwów. Potem boli, ale da się wytrzymać, chyba że ktoś jest strasznie wrażliwy. Nie otwieraj ust na siłę, bo masz szczękościsk, wraz ze schodzeniem opuchlizny będzie i ustawać ten szczękościsk. Jedz tylko miękkie rzeczy i po druiej stronie, a nie od strony tych wyrwanych zębów. Najlepiej jakieś serki, jogurty, płatki na mleku, zupy z drobnymi kluskami itp. Nie myj zębów na razie, bo pozrywasz szwy tylko płucz sodą oczyszczoną. A opuchlizna z tydzień będzie cię trzymać, przykładaj lód do policzka, najlepiej zawiń go w ścierkę, bo inaczej zamrozisz sobie pultyn :DDD co do tabletek przeciwbólowych, to polecam antidol - specjalnie do zębów po ekstrakcji

~Achaa

~Achaa

i jeszcze jedno - NIE GRYŹ, bo pozrywasz szwy albo sobie coś uszkodzisz i jeszcze jakieś jedzenie ci wejdzie w ranę i będziesz płakać z bólu!!!!! Chirurg powinien cię o tym uprzedzić po zabiegu, nie wiem u kogo ty byłaś

pink elephant

pink elephant

to normalne bedziesz opuchnieta jeszcze dlugo mozesz miec temperature - nie martw sie to powazny zabieg i niestety niektorzy bardzo dlugo wracaja do siebie. płucz dentoseptem albo szałwią nie pij goracego ani zimnego takie cieple, letni produkty najlepiej nic twardego do gryzienia

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
inferius

inferius

~Achaa: jeśli chodzi o sprawę z gryzieniem, to faktycznie nie powiedział mi nic o tym. Mówił tylko, że mogę normalnie jeść ale po lewej stronie. Z tym szczękościskiem, to faktycznie, czuję mocny opór, ale nie otwieram na siłę ust.

85130 inferius Kobieta, 24 lata, Leszno
inferius

inferius

A jeszcze niepokoi mnie to, że ta opuchlizna wciąż rośnie mimo smarowania Altacetem i przykładania zimnych okładów ;(( Biorę antybiotyk Rovamycine i płuczę płynem Eludril. A na ból lekarz zapisał mi Aulin lub Namesil. Te leki na mnie nie działają, bo wczoraj wypróbowałam Namesil, a Aulin brałam kiedyś przy bólu kręgosłupa. Więc używam Ibupromu Max. Trochę pomaga na ból kości, jednak nie na ból opuchlizny.

~Achaa

~Achaa

to normalne, że ciągle puchniesz, ja na następny dzień po wyrywaniu też wyglądałam jak balon :) kup sobie ten antidol, jest bardzo dobry! Rób dużo okładów, po tygodniu opuchlizna powinna już być szczątkowa :) a żadne maści nic nie dadzą, tylko wywalanie kasy. Kup też sodę oczyszczoną i nalewaj sobie szklankę letniej wody, a w niej rozpuszczaj płaską łyżeczkę sody i płucz tą ranę, to też daje ukojenie, ale także zastępuje mycie zębów na ten czas :)

~Achaa

~Achaa

a i jak płuczesz to nie w ten sposób jak się płucze zęby po myciu tylko trzymaj przez jakiś czas tą wodę z sodą po stronie wyrwanych ósemek i wypluwaj. Żadnego gwałtownego płukania, żeby nic nie uszkodzić

~Achaa

~Achaa

no i pamiętaj, żeby nie wypłukiwać skrzepu, który się zrobił w miejscach ran. On sam wypadnie lub chirurg na zdjęciu szwów ci go wyjmie. Jeśli go wypłuczesz, to będziesz pluła krwią

inferius

inferius

~Achaa bardzo Ci dziękuję za rady! ;) Wiem, wiem, że nie można płukać, mam to napisane w zaleceniach ;) Tylko szkoda, że ta opuchlizna to tak długo, aż głupio wyjść do ludzi ;/

Będę dawała znać jak idzie ;)

~Achaa

~Achaa

w domu możesz chodzić z buzią owiniętą jakąś apaszką, mi to pomagało w łagodzeniu bólu :)
jeśli chodzisz do szkoły, to weź może sobie wolne ten tydzień, bo i tak już koniec roku za pasem :)

Złośliwa

Złośliwa

ja miałam wyrywaną ósemkę na dole po lewej stronie i powiem wam ze nie spuchłam w ogóle. Miałam zakładane szwy ale opuchlizny żadnej nie było.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
inferius

inferius

Achaa: Nie chodzę teraz do szkoły, ale nie wiem, czy nie będę musiała iść od poniedziałku. Mam nadzieję, że wtedy nie będzie już tak bardzo widać. Dziś opuchlizna jakby trochę mniejsza, natomiast ból jest fatalny ;/

A powiedz mi, co z wysiłkiem fizycznym? Mogę biegać?

Złośliwa

Złośliwa

no ja raczej nie radziłabym biegać....

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 33 lata, Warszawa
inferius

inferius

Hej wszystkim! ;)
Chciałam tylko powiedzieć, że opuchlizna pozostała od wczoraj bez zmian, więc jest już w miarę ok.

Tylko pojawił się jeden problem, a mianowicie koło języka po prawej stronie pojawiła mi się jasnożółta, jakby w kolorze ropy krostka, która mocno boli. Nie wiem, czy to może być od antybiotyku? Też jak miałam po zabiegu robiony rentgen, to musiałam trzymać zębami taki plastikowy stelaż jakiś, który wbijał mi się w to miejsce.

Co radzicie??
Pozdrawiam

inferius

inferius

Hej. Boląca krostka już zeszła sama ;)

Ale od wczoraj leci mi coś niesmacznego z dolnej rany i bardzo boli ;/ Nie wiem, co się dzieje. Dziś jadę do lekarza z tym ;//

~Achaa

~Achaa

biegać możesz, masz ranę w buzi, a nie na nodze :)))

Może ropę masz?

inferius

inferius

byłam właśnie wczoraj u dentysty ale niestety u innego, bo tamtego nie było... i tylko przeczyścił mi ranę solą fizjologiczną i mówił, że będzie dobrze, a dziś mi leci nadal i jeszcze gorzej niż wczoraj ;//