Skocz do zawartości
Forum

Rozległy obszar malacji lewej pókuli mózgu obejmujący płat czołowy, skroniowy i ciemieniowy


Gość ni...24

Rekomendowane odpowiedzi

co znaczy taki wynik badan
,,Rozległy obszar malacji lewej pókuli mózgu obejmujący płat czołowy,skroniowy i ciemieniowy.Obszar hipodensyjny 20mm w lewej półkuli móżdżku,prawdopodobnie po przebytym niedokrwieniu.Umiarkowane zaniki korowe mózgowia.Układ komorowy ustawiony pośrodkowo,poszerzony.Wskażnik Huckmanna.6.4cm.Zwapnienie w odrębie ICA

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że wyniki badań dodatkowych powinno interpretować się w oparciu o podstawowe informacje o pacjencie, tj. jego wiek, płeć, historię choroby czy aktualne dolegliwości. Podany wynik znaczy bowiem zupełnie co innego dla pacjenta w starszym wieku i dla młodej osoby. Ogólnie mówiąc malacją nazywamy rozmiękanie oraz rozpad tkanek - w tym wyniku zmiany takie są zlokalizowane w obrębie płatów czołowego, skroniowego i ciemieniowego. Ponadto w obrębie móżdżku widoczna jest zmiana, najprawdopodobniej o etiologii niedokrwiennej (poudarowa?). Zwapnienia w obrębie ICA to zmiany w obrębie tętnicy szyjnej wewnętrznej, co może świadczyć o miażdżycy. Zaniki korowe to zmiany, które oznaczają zaniki kory mózgowej.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mam problem robiłam Mr mam 22 lata . Wyszlo mi tak: Obszary malacji w lewej polkuli mózgu zlokalizowane w korze zakrętu skroniowego górnego oraz środkowego w zakręcie przedśrodkowym i zakręcie za środkowym lewym oraz w obrębie wyspy brak patologicznego wzmocnienia kontrastowego w ich obrębie ich łączne wymiary to 58x18x30 mm. Poszerzenie komory bocznej lewej trzonu komory i jej rogów czołowego oraz potylicznego jako następstwo zmian zanikowych w lewej półkuli mózgu .pomocy co to oznacza ???? Boje się. Pomóżcie prosze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...