Skocz do zawartości
Forum

Białe i twarde pestki w kale


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wstydliwy problem. Otóż już bardzo dawno temu zauważyłam u siebie takie nie wielkie białe jakby ,,pestki,, w kale. Nie przejmowałam się tym . Jednak teraz troszkę zaczęłam , bo to nie znika i nie wiem co to jest. Nie mam innych dolegliwości. Czy to mogą być resztki niestrawionego pokarmu? Dodam, że jak mało zjem to wtedy ich nie widze. Dzisiaj wzielam na papier ta ,,pestke,,. Spróbowałam ją w rękawiczkach gumowych jakby przepołowić, w środku nic nie widziałam było tylko coś białego. Dodam też , że nie wyglądało mi to na robaki, czy coś innego. Zreszta watpie zebym miala robaki jezeli nie mam przy tym zadnych dolegliwosci. Ostatnio przyznam jestem zmeczona i oslabiona ale to dlatego, ze mam urwanie glowy w szkole i przeszlam na diete. Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

resztki pokarmu? o ile codziennie jesz orzechy codziennie i na masę to i owszem, ale nie sądzę. Zrób posiew kału ( trzeba ponosić ze 3 razy kupichę:) żeby cos wyszło. Robale składają jaja, ale żeby trafić kiedy -trzeba mieć farta. W badaniach laboratoryjnych często nie ujawniają się mimo robaczycy, chyba że w zaawansowanym stadium (U ciebie przynajmniej gołym okiem widać) . Jaja owsików mozna zobaczyć w kale (może to one właśnie) , gorzej z tasiemcem czy glistą, ale w ich przypadku pomaga rozmaz krwi (zmienia się morfologia) poza badaniem kału. Objawy: zmęczenie, rozdwajanie paznokci, zasinienie pod oczami, anemia, bladość, zawroty głowy, swędzenie odbytu(przy owsikach na maxa). Jest mnóstwo schorzeń, byc może nie chodzi tu o robaki, ale to laikowi rzuca się na myśl jako pierwsze. Idź po skierowanie na badania (kał +morfologia w kierunku pasożytów) Wszystkie robale żyjące w człowieku są obrzydliwe, a przy tym na dłuższą mogą być obrzydliwie niebezpieczne(tasiemiec np,.)

Odnośnik do komentarza
Gość ktoś92s

Brzmi to bardzo podobnie do moich objawów.Badanie na pasożyty nic nie wykazało, a często występują brązowe 'pestki' jakby siemie lniane oraz białe. Do tego liczne czarne kropki. Nie jadam nic co mogło by przypominać te ziarenka. Często widziałam też czerwone kawałki przypominajace skórkę z pomidora, ale bardzo miękkie, rozpadające się. Przepraszam za dosłowność, wiem, ze to obrzydliwe. Kał przeważnie jest żółty lub zielonkawy, miękki. Jestem ciagle bardzo zmęczona, miewam stany depresyjne... Czeste wzdęcia, brzuch znacznie powiększony. Jednak nie miewam napadów na jedzenie, moja waga jest stała. Czy to może być tasiemiec?
Błagam o odpowiedź,

https://zapodaj.net/cf653a49ec7db.jpg.html https://zapodaj.net/6d20f82ff89ec.jpg.html https://zapodaj.net/2205a32610076.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Gość Lukasz72

Kupcie sobie Antykontamin, albo Purim. To sa 2 rozne preparaty (wystarczy brac 1 z nich). Szczegolnie ten pierwszy wybija bardzo skutecznie wszelkie pasozyty. Wazne tylko, aby nie kupowac podrobek. Najlepiej w jakims sprawdzonym sklepie ze zdrowa zywnoscia. Sam stosowalem Purim przez 2 miesiace majac dokladnie te same objawy co Wy - biale groszki/ jakby ryz. W badaniach niby tez nic nie wychodzilo. Po kuracji byl spokoj na jakies 4 miesiace. Teraz niestety wrocilo, wiec ja wracam do kuracji. Niestety jak sie mieszka ze zwierzetami to tak jest.

Odnośnik do komentarza
Gość BernardAnonim5

też mam taki problem właśnie z tymi białymi jak by nasionami ,mniej więcej od dwóch dni , jestem jednak pewien że nie są to nasiona żadnego z pasożytów bo te są mikroskopijnie małe ,z resztą jak same pasożyty zaraz po wykluciu. myślę raczej że to mogą być nasiona lub pestki a jeśli nie to warto zrobić badania kału bo nie jestem wszechwiedzący i mogę się w którejś wypowiedzi mylić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...