Skocz do zawartości
Forum

Biegunka przy antybiotyku


Gość Natta.llie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natta.llie

Zaczne od tego, ze od dwoch miesiecy kaslalam, sciekala mi tez gesta wydzielina po gardle. W koncu po leczeniu sie domowymi sposobami poszlam do lekarza. Osluchowo czysto, rtg bez zmian. Dr. zrobila wymaz z gardla. Czekajac na wynik wymazu zaczely mi dokuczac zatoki, bol, gesta, splywajaca po gardle flegma, ktora osiadala gdzies glebiej i nie moglam jej odkrztusic. W wymazie wyszedl gronkowiec zlocisty, wrazliwy na penicyliny, cefalosporyny i karbapenemy. Dostalam Zinnat, nie pomogl, w czasie brania doszly jeszcze stany podgoraczkowe, kaszel sie pogorszyl, a wydzieliny za nic w swiecie nie moglam wykrztusic mimo brania sinupretu i inhalacji z 3% soli. 7 dnia wizyta u lekarza i zmiana na Augmentin, dr dolaczyla tez erdomed na wykrztuszanie. Biore Augmentin od piatku (wieczor) i dzisiaj wystapila biegunka, na razie w ubikacji bylam 3 razy. Wczoraj zwiekszylam dawke lacidofilu do 3 kapsulek dziennie (wczesniej 2), bo juz wczoraj cos wiercilo mnie w brzuchu. Nie wiem co robic, wiem, ze antybiotyku nie powinno sie samemu odstawiac, watpie, ze mam uczulenie na ten antybiotyk, bo amoksycyline bralam juz wiele razy (Duomox) i nic mi nie bylo. Sadze, ze jest to wina duzej dawki (875mg+125mg) i pewnie wyjalowienia juz po poprzednim antybiotyku. Pojde jutro do lekarze, ale wedlug antybiogramu to juz nie zostal mi zaden antybiotyk, karbapenemy sa antybiotykami ostatnirj szansy stosowanymi przy sepsie wiec wiadomo, ze tego brala nie bede. Czy ktos z was miewal biegunki przy antybiotyku? Co robiliscie wtedy? Zadtanawiam sie czy nie kupic jeszcze enterolu sobie.

Odnośnik do komentarza

Akurat biegunki po antybiotyku to normalna rzecz. Dlatego w aptece jak wykupujesz antybiotyk, to chyba każdy aptekarz od razu proponuje probiotyk. Jak tak przekonałam się do flostrum. Świetnie działał i stosuję dalej choćby na biegunkę podróżnych.

Odnośnik do komentarza

No biegunka po antybiotyku to nic innego jak efekt wyjałowienia flory w jelitach i brak osłony w czasie przyjmowania antybiotyku! I jak wspominają inni w swoich wpisach trzeba po prostu odbudowac flore jelitowa a wszystko wróci do normy. Aby tak było trzeba pic probiotyki albo koncentraty probiotyczne i to nie tylko w trakcie przyjmowania antybiotyku ale jeszcze z dobrych kilka miesięcy po jego odstawieniu - to tylko świadczy o tym jakie spustoszenie w jelitach zostawia antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Niestety sam sie przekonalem jakie to uciążliwe (biegunka poantybiotykowa) i jednocześnie jakie spustoszenie następuje po przyjmowaniu antybiotyku kiedy nie przyjmowało sie nic oslonowo (zaleganie w żołądku nawet lekkostrawnych posiłków, nie mowiac juz o wzdęciach oraz uczuciu ciągłej ociezalosci). Teraz cały czas ponoszę tego konsekwencje bo stwierdzono u mnie dysbioze. Lekarz zalecil mi jakieś nomen omen antybiotyki!!!! No jak to usłyszałem to po pierwsze poszedlem do innego lekarza a po drugie sam zaczalem czytac co sie dalo na ten temat. Na szczescie ten drugi lekarz zalecil tzw probiotykoterapie, czyli picie probiotyku w sposób intensywny (przez pol roku, 3 razy dziennie do kazdego posilku. 15 ml probiotyku joy day na szklanke wodu) aby moja mikroflora wróciła do równowagi i mój organizm! To leczenie było zgodne z tym co sam wyczytałem, znalazlem na ten temat. Dlatego jeśli ktoś ma przepisany antybiotyk a lekarz nie przepisał mu probiotyku to musi sam o tym pomyśleć i zadbać o siebie w tym aspekcie!!!!

Odnośnik do komentarza

No ja zawsze mam biegunkę przy antybiotyku, jest to straszne, wiec zawsze mam przy sobie preparat intesta z maślanem sodu bo tylko on jest w stanie dobrze uregulować moją prace jelit i sprawia ze potrafię się normalnie wypróżnić.

Odnośnik do komentarza

Taka sytuacja ma miejsce gdy flora w jelitach jest wyjałowiona po antybiotyku. I jest to właśnie większość przyczyn dlaczego pojawiają się, rozwolnienia w trakcie albo po przyjmowaniu antybiotyków. A nasze jelita w ten sposób wołają o ratunek. Bo wtedy w jelitach zaczyna być przewaga patogennych bakterii. I aby przywrócić równowagę we florze jelitowej trzeba pic probiotyki. Z dostępnych na naszym rynku , najlepsza rekomendacje maja i cieszą się dużym powodzeniem probiotyki joy day. A jest tak dlatego że są w formie płynnej, koncentratu probiotycznego czyli zawarte w nich bakterie probiotyczne są OD RAZU żywe i aktywne w przeciwieństwie do innych produktów w których znajdują się liofilizowane czyli suszone.

Odnośnik do komentarza

Dlatego tak jest ważne aby przy antybiotyku brać probiotyki, one działają ochronnie na układ pokarmowy, florę jelitową i nawet jeśli pojawi się biegunka to skutki będą mniej dokuczliwe. Jakie probiotyki konkretnie? Wydaje mi się, że te mają dobry skład  https://trilac.pl/rodzina-trilac/  stosowaliście kiedyś? Są zalecane przy antybiotykoterapii czy biegunce podróżnych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...