Skocz do zawartości
Forum

USG kolana


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wykonywane ostatnie USG kolana na poczatku kwietnia wyszla mi lakotka o nie prawidlowej echogenicznosci ognisko chondomelacji I stopnia i woda w kolanie 3,5 cm nie odessano mi wody tylko skierowano na rehabilitacje nqjblizsze terminy sa na wrzesien, a mi sie wydaje ze jest coraz gorzej i do wrzesnia to juz bede musiala isc na operacje, jeszcze powiem ze miesiecznie przybywa mi okolo 0,7 cm wody i na badanich z listopada mialam tylko zapalenie i wode, mam skierowanie na fizjoterapie, a nie do osrodka rehabilitacyjnego. I w tym wszystkim pytanie czy da sie to gdzies zalatwic bo nie usmiecha mi sie skonczyc na bloku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ah. Nie najlepiej to brzmi i wygląda... Niestety, ale nie ma co ukrywać. I jeśli uniknąć używania tego typu przedmiotów https://www.pomocedlaseniora.pl/1247-balkoniki-rehabilitacyjne to warto jest działać w temacie. Nie wiem, czy to się da gdzieś załatwić w twojej okolicy. U mnie coś można by było działać, ale tego skąd ty jesteś to nie wiem. Sama musisz ogarnąć temat.
Ja ci polecam zrobić tak:
1. Pójść na konsultacje do fizjoterapeuty z dokumentacją, którą posiadasz. Pójść oczywiście prywatnie i za tę prywatną wizytę zapłacić i posłuchać co ci fizjoterapeuta powie. Jak stwierdzi, że da się to zrobić u niego to trzeba działać (trzeba zapłacić za leczenie). A jak powie, że nie da sie tego zrobić przy wykorzystaniu fizjo to udać się do kolejnego lekarza, na własną rękę. Albo na NFZ, ale to może potrwać, albo prywatnie.
2. Idź więc prywatnie do lekarza specjalisty i zapłać za wizytę i badania, a będzie nowa diagnoza. To proste. Wystarczy płacić. Jesteśmy w Polsce. Do września nie czekaj, bo wcześniej umrzesz. Działaj, dziewczyno, działaj!

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach mozliwosci jest wiele poniewaz rozwoj technologii niesie za soba pozytywne zmiany - w kazdym aspekcie naszego zycia. Najmniej inwazyjna technika jest wykorzystanie komorek maciezystych w odbudowie uszkodzonych tkanek .. pozwala to na unikniecie nawet przeszczepow w niektorych przypadkach. Aktualnie jest to w medycynie jedna z najbardziej obiecujacych metod leczenia tego typu schorzen. Duzo tutaj zalezy rowniez od stopnia zaawansowania indywidualnego przypadku. Dodatkowe korzysci jakie plyna z jej wykorzystania to zmniejszenie doleglowosci bolowych oraz przywrocenie zakresu ruchomosci stawu. Nie jestem w stanie powiedziec ile to moze dokladnie kosztowac .. patrzac na oferty komórki macierzyste kraków to ceny zaczynaja sie od jakichs 4 tysiecy zloty - https://nowaortopedia.pl/komorki-macierzyste/krakow O tym juz musisz sie dowiadywac na miejscu jesli zdecydujesz sie na taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Gość stargirl

@martikaa w pierwszej kolejności ocena - dlatego robi się USG, zarówno w nagłych przypadkach, jak i w przewlekłych. Jest bardzo dokładne i daje też możliwość dynamicznej oceny danej struktury typu ocena stabilności więzadeł kolana itd. Badanie można takie zrobić np. w CM Medicum u dr Wasilczyka. USG z reguły robi się obok RTG czy MRI

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...