Skocz do zawartości
Forum

Problemy kardiologiczne


Gość Madzikss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,na poczatku zaznaczę ze jestem młoda dziewczyna w wieku 18 lat i dręczą mnie pytania na które ciagle nie dostałam odpowiedzi. Od jakiegoś czasu zmagam sie z bólami zlokalizowanymi za mostkiem,często promieniują w stronę lewego barku. Kardiolog zlecił mi badanie holtera podczas którego wyszło ze w ciagu dnia (leniwego bo cały dzien spędziłam na lozku) łącznie przez 15 minut moj organizm nie miał wystarczającej ilości tlenu,było to powiązane z odcinkiem St niestety nie znam sie na tym. Oglądając moje wyniki podkreślił ze gdyby nie moj wiek szedł by w kierunku choroby wiencowej. I tu pytanie, czy oprocz mojego młodego wieku istnieje szansa ze z winy genów mogłabym mieć wczesniej wspomniana chorobe? Moj tata zmarł wlasnie na wiencowke,lekarz o tym nie wie bo uznałam to za mało istotne ale teraz zżera mnie ciekaowsc i poniekąd stres

Odnośnik do komentarza

mgmg , a dlaczego Ty nie wyjaśniłeś. Wydaje mi się , że masz większą wiedzę niż ja. Do tej pory pewnie znalazła. Ja tylko podałam ewentualne prawdopodobieństwa wystąpienia niedotlenienia. Na pierwszym miejscu były anomalie w budowie naczyń żylnych. Pewnie wiesz , że zespół X dotyczy nie tylko naczyń krwionośnych serca , ale ogólnie małych naczyń krwionośnych np. głowy. Jeżeli chodzi o serce , tego nie da się zbadać przy koronarografii. Według mojej wiedzy , bóle pochodzące od kręgosłupa nie powinny dawać zmian w EKG. No chyba , że jest inaczej, to będę wdzięczna za informację.

Odnośnik do komentarza

Opisane bóle nie mają powiązania z wynikami EKG/Holterem to jasne jak słońce i wyraźnie wyżej osobiście opisane.

Jeśli występują jakieś niejasności badania należy powtórzyć i porozmawiać z lekarzem na wszystkie możliwe i powiązane tematy.
Pytająca powinna sprawdzić stan własnego kręgosłupa bo tego typu bóle od niego pochodzą.
Holtera staramy się robić w miarę możliwości w ruchu,nie leżąc cały dzień w łóżku...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się RzakeL ,może jesteś lekarzem i wiesz lepiej . Więc jak wytłumaczyć zmiany w zapisie EKG. Ja jak napisałam opierałam się tylko na własnych doświadczeniach. Zmiany w zapisie odcinka ST w młodym wieku i kilkanaście lat póżniej. Zmiany w zapisie EKG świadczące o ostrym zespole wieńcowym. Nie było żadnego skrzepu , żadnych zmian miażdżycowych, naczynia czyste. Ale rozpoznanie - niedotlenienie mięśnia sercowego. Skąd ? nie wiem i nikt tego nie wie. Jedynym wyjaśnieniem pozostało to, czego nie da się zbadać.

Odnośnik do komentarza

Własne doświadczenia nigdy nie zastąpią fachowej porady lekarskiej i tego trzeba się trzymać.
--kingak2 jeśli stwierdzono u Pani niedotlenienie mięśnia sercowego a nie znaleziono jego przyczyny to znaczy że nie została Pani w pełni zdiagnozowana.Przyczyn niedotlenienia jest wiele,nawet zła praca tarczycy może je powodować.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się Panie RzakeL, porady lekarskiej nic nie zastąpi , bo przecież ktoś musi przepisać leki i kontrolować stan zdrowia. Ale pacjent sam siebie zna najlepiej. Nie mówię o autorce postu , bo jest młodą dziewczyną i ktoś musi jej pomóc. Ja , gdybym nie stanęła w drzwiach gabinetu i nie powiedziała , że proszę o skierowanie na EKG tylko ,że żle się czuję , to pewnie usłyszałabym , że to nerwy. Pacjent zna siebie najlepiej , więc warto współpracować z lekarzem , a czasem coś podpowiedzieć. W szpitalu JP II w Krakowie raczej dobrze diagnozują. To Pani prof. stwierdziła ,że to może być choroba naczyń małych. Tarczycę miałam badaną wielokrotnie. Ja nikogo nie diagnozuję , bo takiej wiedzy nie mam. Podaję tylko ewentualne możliwości , na które lekarze nie zwracają uwagi , albo o tym nawet nie wiedzą. Panie RzakeL , ja zwracam się do Wszystkich po imieniu i nie oczekuję , by ktokolwiek mówił Pani. Jeżeli zwrócił Pan uwagę na podany przeze mnie wiek , to proszę sobie wyobrazić , że nie wyglądam jak siwiejąca , otyła i koszmarnie ubrana staruszka , która za chwilę zacznie robić na drutach , a potem pójdzie z podobnymi jej koleżankami na herbatkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...