Skocz do zawartości
Forum

Małopłytkowość krwi


Gość Kanra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
mam 16 lat. Mam niedoczynność tarczycy, jestem otyła i niezbyt aktywna fizycznie. Kiedy byłam mała nie jadłam mięsa razem z rodzicami, ale kiedy miałam 5 lat przerzucili się razem ze mną na dietę mięsną - z powodów zdrowotnych.
Od dwunastego roku życia postanowiłam jednak nie jeść mięsa, którego nigdy nie lubiłam i doprowadzało mnie do problemów żołądkowych.
Kiedy miałam te 10 lat (jadłam mięso), często miałam krwotoki z nosa i dziąseł (niekoniecznie po myciu zębów) bardzo silne. Od zawsze (nawet, kiedy mięso jadłam), kiedy się zranię mam ślad, który bardzo boli i nieładnie wygląda (nawet, jeżeli to tylko zadrapanie, ukłucie igłą), po rozcięciu dłoni papierem, parę lat temu, mam bliznę większą, niż rana była na początku; dużo mam takich śladów. Oprócz tego: na wysokich temperaturach często mdleję, to nic poważnego, ale często się zdarza.
Miesiąc temu dostałam wyniki badań, które robię co jakiś czas - wyszła małopłytkowość, kiedyś tak miałam i poszłam drugi raz do badań i okazało się, że jej nie mam. Udałam się na ręczne badania i wszystko się potwierdziło. Mój pediatra przez telefon powiedział rodzicom, że kwalifikuję się nawet do szpitala.
Czy muszę jeść mięso? Czy są inne sposoby, żeby to złagodzić? Czym na dłuższą metę i w tragicznych sytuacjach grozi małopłytkowość? Jakie objawy mogą się pojawić?
Nie wytrzymam psychicznie zmiany nawyków żywieniowych.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...