Forum Zdrowie

Czy krwawienie z odbytu może świadczyć o szczelinie w odbycie?

~s...m

~s...m

Witam .Mam 17lat. 3 lata temu krwawilam z odbytu i lekarz stwierdził szczelinę odbytu .Przez pewien czas był spokój.Od kilku miesięcy dalej krwawię.Krew jest na papierze i na muszli.Dodatkowo mam wzdęcia cokolwiek zdjem, pobolewa mnie brzuch z lewej strony i w dole, mam gazy ,czasem z odbytu wycieka ciemna krew i jasnobrązowa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Ostatnio oddaje stolec nawet 5 razy dziennie i towarzyszy temu ból odbytu.Czy to nadal to szczelina ?Jeśli nie to co ?Jak sobie radzić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~RzakeL

~RzakeL

A na jakiej podstawie stwierdził lekarz szczelinę i czy były robione jakieś badania? Powinieneś zgłosić się do lekarza.Nie można tego bagatelizować.Objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym jelit.Powinna być koniecznie przeprowadzona kolonoskopia.

~lenna3355

~lenna3355

Szczelina odbytu nie jest takim częstym schorzeniem Poza tym dziwię się,że lekarz nie zrobił podstawotych badan. Stawiałabym albo na stany zapalne jelit albo na hemoroidy ( które są najbardizej prawdopodobne, szczegolnie jeśli odczuwasz pewien dyskomfort w okolicach odbytu). Propnowałabym zmienić lekarza, ewentualnie warto byłoby kupić sobie jakąś dobrą mieszankę ziołową na takie problemy ( jak procto vitale).