Skocz do zawartości
Forum

klimatyzacja i oczy


Gość ankos2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy klimatyzacja może jakoś wpływać na oczy? Przenieślismy sie do nowego biura, klima chodzi od rana do konca pracy, mam wrażenie że oczy mam przez to mocno suche, ciągle mrugam, trę, oczy są zaczerwienione, nigdy wcześniej tak nie miałam, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Gość elizaom

U mnie chyba też wzrok siada od tej klimatyzacji, ale bez niej też trudno się skupić na pracy w upalne dni, trzeba jakoś sobie radzić, chyba też kupię ten lutezan, ale te wersję omega 3 ze wzgledu na te kwasy omega, niestwty praca przed komputerem też swoje robi.

Odnośnik do komentarza

Klimatyzacja zabija oczy :(
Jak są suche i tylko to ci dolega to wydaje mi się, że zaradzą krople do oczu. A jeśli od tej suchości masz jeszcze jakieś inne problemy, pieczenie, rozmazujący się obraz lub coś takiego, to warto zainwestować w luteinę w tabletkach. Jak się domyślam, skoro zmieniliście biuro, to nadal będziesz tam pracować i będziesz "narażona". Ja np. zaczęłam brać lutezan, tak jak koleżanka wyżej, tylko że ja akurat "normalny" i też sprawuje się dobrze po kilku tygodniach zażywania. W składzie ma też cynk. I pij dużo wody, bo to nawilża śluzówkę, szczególnie, że mamy teraz lato :)

Odnośnik do komentarza
Gość tymekwwa

nie wiem jaki konkretnie może być problem z klimatyzacją i oczami, ale to sie zdarza. mi pomaga na oczy i w ogole utrzymanie sie w ryzach omega3. bardzo dobra rzecz, niby nie doceniamy tego, bo to jakas tam kapsulka brana przez nas, ale efekty czuc dopiero potem, jak wlasnie oczy nie bolą, łatwiej sie skoncentrowac.

Odnośnik do komentarza

No ma niestety, to co mówisz to typowe wysuszenie od klimy… Krople na to. Dodatkowo jak pracujesz przy kompie to bierz suple z omega-3 bo mega wzmacniają oczy. Mi się kiedyś wydawalo, ze to sciema, ale mąż mi kupił kiedyś i zaczelismy brać i serio wydaje mi się ze od tych tabletek moje oczy są „mocniejsze”

Odnośnik do komentarza
Gość marchefka

Niestety może... Mi przy klimatyzacji strasznie wysychają oczy, bardzo denerwujące uczucie, zwłaszcza, ze pracuję przed komputerem i już samo to nie sluży moim oczom. Ciągle mrugam w pracy, ale na szczęście się ratuję kroplami do oczu. Kupiłam hialeye, bo są bez konserwantów, a mimo to mogą być długo otwarte. Po nich jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja też je bardzo lubię, od chyba już roku moje oczy męczą się od ciągłej pracy przed komputerem w klimatyzowanym biurze.
Kiedyś nie miałam tego efektu, a teraz oczy pieką i raz są suche, raz łzawią., to naprawdę męczące. Na szczęście kropelki sobie świetnie z tym problemem radzą :)

Odnośnik do komentarza

Ja używam od kilku lat w biurze na soczewki krople do oczu Biolan Max i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej próbowałam różnych, ale te mi najbardziej pasują i co ważne , są bez konserwantów, jak to niestety jest u większości tych podobnych kropli.

Odnośnik do komentarza
Gość JowitaPl

Możliwe, że siedziałaś zbyt blisko urządzenia, które wiało Ci prosto w oczy. Ja posiadam w domu klimatyzatory ścienne marki Samsung i nie mam żadnych problemów z suchymi oczami. Montażem i konfiguracją urządzeń zajęła się firma www.wrocold.pl. Myślę, że będą w stanie Ci doradzić.  

Odnośnik do komentarza
Gość Wiolkka1

Oj, trzeba uważać na oczy w takich pomieszczeniach – sama zmagam się z zespołem suchego oka, który leczę w klinice Dr Nowosielska w Warszawie. Nawilżenie oczu to podstawa, nie tylko gdy już pieką czy bolą, ale też wcześniej. Często zapominamy o higienie oczu i potem trzeba biegać do lekarza :( Sama popełniłam ten błąd, na szczęście trafiłam do dr Agnieszki Nowosielskiej, gdzie mogłam liczyć na pomoc i sporą ilość informacji o tym, jak dbać o oczy.

Odnośnik do komentarza

To jest prawda. Klimatyzacja potrafi wysuszyć  i dodatkowo potem mogą piec oczy. Niejednokrotnie jak latem włączy się klimatyzacje w samochodzie, to potem oczy pieką. Co do oczu, to warto też wiedzieć w jaki sposób pielęgnować oczy poprzez nawilżanie czy dobieranie odpowiednich soczewek http://soczewkidlaciebie.pl/wybieramy-soczewki/glqo/jak-dobrac-pierwsze-soczewki.html Tak samo należy tez pamiętać o dobry oświetleniu podczas pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...