Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak walczyć z bólem gardła?


Rekomendowane odpowiedzi

próbowaliście może szczepionki uodparniającej polyvaccinum do nosa ? Córka mojej koleżanki dostała pierwszą serię teraz na początku jesieni ; z tego co mówi ilość infekcji jest dużo mniejsza. Myślę że warto spróbować - ten sposób działa na przyczynę , a nie leczy tylko objawy.

Odnośnik do komentarza

Ból gardła to nie jest nic przyjemnego. Ostatnio kilka dni mi towarzyszył. Przyjaciółka podała mi stronę efarmaceuta.pl, poczytałam opinie na temat leków i pomogło. Nawet nie wiedziała, że jest taka strona, a jak widać bardzo ułatwia wybór leku i faktycznie te opinie mają sens. Mi pomogło.

Odnośnik do komentarza
Gość moja metoda

1. jeżeli nie ma jeszcze stanu zapalnego i gorączki, to płukanka z: sól + azulan + dentosept +woda ciepła,
Łatwe płukanie polega na nabraniu roztworu do buzi, przechyleniu głowy do tyłu i 'bulgotaniu" przez parę minut.
Płukanie trudniejsze i skuteczniejsze, polega na wciąganiu roztworu dziurką nosa na przemian raz lewą, raz prawą. Ważne by jedną przytykać palcem, bo się można zakrztusić!

2.Po płukaniu inhalacje parowe "inhalolem": W misce o dużej powierzchi dna nalać trochę wody, doprowadzić do lekkiego parowania, wlać kilka kropel inhalolu, nakryć głowę ręcznikiem i wdychać opary przez kilka minut.

3. jeżeli jest już gorączka, czyli i stan zapalny, to zrobić wymaz z gardła na posiew i antybiogram, prywatnie, bo szkoda czasu na lekarza. Z wynikiem do dowolnego lekarza po receptę na antybiotyk, no i brać go minimum 5 dni. Równocześnie dla przyśpieszenia leczenia można wykonywać płukankę

4. Równolegle pić świeże soki owocowo-warzywne z wyciskarki Gersona; wskazana pełna terapia Gersona dla podtrzymania pełni zdrowia.
Szczegóły znajdziesz pod www.lechrk.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Gość propozycja

Jeżeli stan jest wręcz tragiczny: gorączka, opuchlizna, ból, to zastosować się do zaleceń lekarza, czyli wziąć antybiotyk przepisany po wizualnym rozpoznaniu choroby gardła. Lekarz dostaje ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykaz skutecznych antybiotyków dla danej jednostki chorobowej , zrobionej na grupie wyrywkowych pacjentów z taką chorobą, w aktualnym przedziale czasowym, więc lek powinien być w miarę trafiony. Poza tym szkoda czasu, bo np. ze 100tys bakterii po 6h namnoży się ich aż 26mld!!! Po kilku dniach, organizm może zginąć!!!!
Najgorsze jest, jak lekarz przepisuje antybiotyk w ciemno!!!! i nie trafi, wtedy musi być antybiogram!!!

Odnośnik do komentarza

Może sobie przejrzyj gdzieś w internecie opis inhalatora Sanity Simple. Mi się sprawdza, a dość mało za niego zapłaciłam. Jest wygodny bo mały i lekki, ale też z tego powodu, że z pożytkiem skorzystam z niego sama, jak też dzieci. Także nie trzeba osobno dla dorosłego i dla dziecka kupować, ten się sprawdzi i tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Gość rubin010

Na ból gardła najlepsza jest szałwia- szałwia liść lub szałwia i najlepiej to mieć napary albo inhalacje. Ja mam taki fajny inhalator on mi zawsze pomaga wyjść szybciej z przeziębienia z diagnosis, bardzo fajny. Bardzo dobzre mi się sparwdza.

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai

Tak właśnie się składa, że ostatnio bolało mnie gardło i miałem bardzo, ale to bardzo uporczywy raz suchy, a raz mokry kaszel. Piłem różnorakie dodatki do herbaty, domowe soki owocowe, syropy z czarnego bzu, a także mleko z miodem. I muszę wam powiedzieć, że żeby nie amotaks to bym chyba już wyciągnął kopyta:)))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...