Skocz do zawartości
Forum

Na co należy uważać przy bielactwie?


Gość Marynarka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marynarka

Hej,
Lekarze podejrzewają że mam bielactwo, ponieważ moja skóra wyglada trochę jak ciapana pędzlem, gdzieniegdzie jest ciemniejsza lub jaśniejsza. Mam mieć badania jeszcze aby wykluczyć inne przyczyny takiego stanu rzeczy. Zastanawia mnie jednak czy oprócz tych przebarwień ( u mnie nie bardzo widocznych ) są jakieś dolegliwości? Czy muszę na coś uważać?

Odnośnik do komentarza

Poza tym, że plamy Ci się pojawiają w różnych miejscach (w tym na twarzy) i wyglądają bardzo nieestetycznie a ludzie patrzą się na Ciebie jak na dziwaka, to nie ma żadnych dolegliwości. To jest choroba estetyczna. Jedyne co to musisz uważać na zbyt intensywne wystawianie ich na słońce, gdyż jasne plamy są pozbawione jakiejkolwiek ochrony na promienie słoneczne i może dojść do poparzenia skóry. Fakt faktem, że niektórzy uważają i zalecają, wystawianie na słońce jasne aby je opalić :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza
Gość Marynarka

Dzięki wielkie za pocieszenie, ale u mnie nie ma aż takich plam... jak ktoś nie wie to się nie domyśli, ewentualnie stwierdzi że mam znamię na ręce. Bo różnica w kolorze skóry a plamy to raptem 1 może 2 tony.... Dopiero niedawno dowiedziałam się że to może być bielactwo

Odnośnik do komentarza

Jestem chora na bielactwo od 6 roku życia więc piszę prawdę z życia jak mnie traktują ludzie, choć jeszcze nie mam mocnych zmian. Ale nie raz rozmawiam z ludźmi, którzy mają dużo większe zmiany to nie raz słyszę, że ludzie traktują ich jak trędowatych CO MNIE NIESAMOWICIE WKURZA. Bo nasze plamy są NIEZARAŹLIWE co niestety większość głąbów nie wiem i wytyka nas palcami co nie jest wcale przyjemne.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...