Forum Zdrowe zęby

Maluch u dentysty

~Czarnia

~Czarnia

Postanowiłam zapisać moją córeczkę na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Żaden zabieg nie jest zaplanowany, po prostu chcę, żeby mała usiadła na tym fotelu i zaczęła się przyzwyczajać. Jak myślicie, jak mogę zmniejszyć strach dziecka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jogig

~jogig

Dziecko samo nabierze pozytywnych skojarzeń, o ile trafi na odpowiedniego stomatologa.

~J.Jania

~J.Jania

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Bardzo dobrze zrobiłaś, zapisując dziecko na wizytę adaptacyjną, bez poważniejszych zabiegów. Dzięki temu dziecko nie będzie się bało przed kolejną wizytą!

~ReporterkaAA

~ReporterkaAA

Pamiętaj o tym, że dziecko naśladuje rodzica. Jeśli ty się boisz i pokażesz to dziecku, ono tez będzie się bało.

~MartaMama

~MartaMama

Może umówicie się na wizytę razem? Moim zdaniem to świetny sposób. Sama tak zrobiła z córką.

~Sannia

~Sannia

Dziecku będzie potrzebna duża dawka cierpliwości i zrozumienia. Nie śmiej się z dziecka, jeśli dopadnie go strach. Dziecko będzie potrzebowało twojego wsparcia.

~HaliHali

~HaliHali

Przede wszystkim pamiętaj, by wybrać dentystę takiego, który nie zniechęci malucha.

~Asta22

~Asta22

Kluczowe jest podejście do dziecka dlatego warto trochę czasu poświecić na wybór gabinetu

~Isabe_L

~Isabe_L

Spokojnie, przeważnie to mamy denerwują się bardziej niż dzieci. Będzie dobrze!

jermain49

jermain49

Jest wiele dentystów, którzy swoją pracę poświęcają tylko dzieciom, wtedy wiedzą jak się z nimi obchodzić, żeby maluchy się nie bały

267398 jermain49 Kobieta, 41 lat, Świnoujście
~mamajask

~mamajask

Świetny pomysł, ja zrobiłam tak samo. W Medidens https://www.medidens.pl/ w Częstochowie mają wspaniałych lekarzy, którzy moją Basię przekonali, że nie ma czego się bać :). Faktycznie ma dziurkę w zębie, ale najpierw było właśnie oswajanie i mała w ogóle się później nie bała. Bardzo polecam, bo umieją się zająć delikatnie dzieckiem.