Forum Zdrowe zęby

Kiedy leczenie kanałowe a kiedy ząb do usunięcia?

~Marysieńkaa

~Marysieńkaa

Witam,
kiedy stomatolog stosuje leczenie kanałowe a kiedy jest konieczność usunięcia zęba? Może się ktoś podzielić tą wiedzą?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~BerNatti

~BerNatti

Leczenie kanałowe stosuje się w momencie kiedy masz zapalenie miazgi. Dzięki temu zęba nie trzeba usuwać.

~Konti-2

~Konti-2

Leczenie kanałowe jest też konieczne przy niektórych urazach zębów.

~OlekQ

~OlekQ

Kiedyś ząb się usuwało bo nie było na to rady (po prostu stomatologia nie była tak rozwinięta) a dziś ząb z powodzeniem można uratować.

~Qletka

~Qletka

W mojej ocenie leczenie kanałowe to ogromny postęp. Usunięcie martwej miazgi i wypełnienie kanału daje stu procentową gwarancję, że już nas ząb nie zaboli. Ja niestety zęba kilkanaście lat temu tak straciłam – stomatologia po prostu nie była tak rozwinięta no i była konieczność usunięcia.

~zZeta

~zZeta

No ja miałabym dwa zęby więcej gdyby leczenie kanałowe kiedy było możliwe :) no ale co zrobić. Pamiętam, że się trochę nacierpiałam wtedy.

~OlekQ

~OlekQ

Cieszmy się, że czasy się zmieniły. Ale to nie znaczy, że o zęby nie warto dbać – żeby ktoś sobie nie pomyślał :)

~Qletka

~Qletka

Nie da się ukryć, że leczenie kanałowe jest konsekwencją zaniedbać człowieka. Próchnica jest wynikiem braku higieny.

~Konti-2

~Konti-2

Nie zawsze ale jednak większość próchnicy jest w wyniku braku higieny.

Tomasz66

Tomasz66 wpis edytowany

Leczenie kanałowe również często trzeba wykonać jak nabawimy się urazu. Ostatnio miałem nieszczęśliwy wypadek i upadłem i przy okazji ukruszyłem sobie kawałek jedynki i następstwem upadku było leczenie kanałowe. Więc nie zawsze leczenie kanałowe jest przez próchnice.

--

dental-gallery.pl

206290 tomasz66 Mężczyzna, 28 lat, Warszawa
~Klara Gajdzik

~Klara Gajdzik

Zęby sie usuwa w momencie kiedy : albo Cie nie stać na leczenie ( jak urazilam to przepraszam ,ale ja np 4 lata temu miałam taka sytuację ,ze musiałam usunąć bo nie było mnie stać na leczenie kanałowe dolnej szóstki ) albo jak leczenie kanałowe nie zakończy się sukcesem czy jakoś tak. Zbyt kręte kanały , trudność w leczeniu itd itd. Na chwilę obecną oczywiście moja sytuacja finansowa jest bardzo dobra, od 3 lat chodzę do swietnego gabinetu Stomatologia Cichoń w Krakowie. I taki kręty kanał mam np przy górnej piątce. Coś mnie ona pobolewa i mam nadzieje ,że nie będzie do kanalowego..... a jeżeli juz to czy sie wgl nada. o to jest pytanie....

~impers

~impers

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/endodoncja-wieku-rozwojowego-i-dojrzalego/

W artylkule opisane jest jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe. Wiele osob obawa sie leczenia kanałowego i olewa sobie sprawę. Nie decyduje się na nie pomimo sporych wskazań do takiego leczenia. Niestety ale jeśli nie wybierzemy się w odpowiednim czasie to możemy liczyć na to, że zab zostanie usunięty. A potem pozostaje jedynie wstawienie implantu.