Forum Zdrowe zęby

Kiedy leczenie kanałowe a kiedy ząb do usunięcia?

~Marysieńkaa

~Marysieńkaa

Witam,
kiedy stomatolog stosuje leczenie kanałowe a kiedy jest konieczność usunięcia zęba? Może się ktoś podzielić tą wiedzą?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~BerNatti

~BerNatti

Leczenie kanałowe stosuje się w momencie kiedy masz zapalenie miazgi. Dzięki temu zęba nie trzeba usuwać.

~Konti-2

~Konti-2

Leczenie kanałowe jest też konieczne przy niektórych urazach zębów.

~OlekQ

~OlekQ

Kiedyś ząb się usuwało bo nie było na to rady (po prostu stomatologia nie była tak rozwinięta) a dziś ząb z powodzeniem można uratować.

~Qletka

~Qletka

W mojej ocenie leczenie kanałowe to ogromny postęp. Usunięcie martwej miazgi i wypełnienie kanału daje stu procentową gwarancję, że już nas ząb nie zaboli. Ja niestety zęba kilkanaście lat temu tak straciłam – stomatologia po prostu nie była tak rozwinięta no i była konieczność usunięcia.

~zZeta

~zZeta

No ja miałabym dwa zęby więcej gdyby leczenie kanałowe kiedy było możliwe :) no ale co zrobić. Pamiętam, że się trochę nacierpiałam wtedy.

~OlekQ

~OlekQ

Cieszmy się, że czasy się zmieniły. Ale to nie znaczy, że o zęby nie warto dbać – żeby ktoś sobie nie pomyślał :)

~Qletka

~Qletka

Nie da się ukryć, że leczenie kanałowe jest konsekwencją zaniedbać człowieka. Próchnica jest wynikiem braku higieny.

~Konti-2

~Konti-2

Nie zawsze ale jednak większość próchnicy jest w wyniku braku higieny.

Tomasz66

Tomasz66 wpis edytowany

Leczenie kanałowe również często trzeba wykonać jak nabawimy się urazu. Ostatnio miałem nieszczęśliwy wypadek i upadłem i przy okazji ukruszyłem sobie kawałek jedynki i następstwem upadku było leczenie kanałowe. Więc nie zawsze leczenie kanałowe jest przez próchnice.

--

dental-gallery.pl

206290 tomasz66 Mężczyzna, 28 lat, Warszawa
~Klara Gajdzik

~Klara Gajdzik

Zęby sie usuwa w momencie kiedy : albo Cie nie stać na leczenie ( jak urazilam to przepraszam ,ale ja np 4 lata temu miałam taka sytuację ,ze musiałam usunąć bo nie było mnie stać na leczenie kanałowe dolnej szóstki ) albo jak leczenie kanałowe nie zakończy się sukcesem czy jakoś tak. Zbyt kręte kanały , trudność w leczeniu itd itd. Na chwilę obecną oczywiście moja sytuacja finansowa jest bardzo dobra, od 3 lat chodzę do swietnego gabinetu Stomatologia Cichoń w Krakowie. I taki kręty kanał mam np przy górnej piątce. Coś mnie ona pobolewa i mam nadzieje ,że nie będzie do kanalowego..... a jeżeli juz to czy sie wgl nada. o to jest pytanie....

~impers

~impers

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://wzdrowymcielezdrowyduch.com/endodoncja-wieku-rozwojowego-i-dojrzalego/

W artylkule opisane jest jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe. Wiele osob obawa sie leczenia kanałowego i olewa sobie sprawę. Nie decyduje się na nie pomimo sporych wskazań do takiego leczenia. Niestety ale jeśli nie wybierzemy się w odpowiednim czasie to możemy liczyć na to, że zab zostanie usunięty. A potem pozostaje jedynie wstawienie implantu.

~kaja889

~kaja889

Długo nie mogłam się zdecydować na operacyjne usunięcie zębów mądrości. W końcu trafiłam do www.bochinska.pl. Bardzo sprawnie, profesjonalnie i prawie bezboleśnie usunięto mi ósemki. Mam pełne zaufanie do stomatologów z tej poradni.

~adamboliczasem

~adamboliczasem

Nawet ze znieczuleniem nie byłem w stanie znieść uczucia usuwanego zęba. Przeprowadziłem się do Łukowa i miałem kolejnego do wyrwania więc nie miałem wyjścia, musiałem znaleźć nowego dentystę… Trafiłem na klinikę Dental House gdzie na plus zmieniłem zdanie o dentystach. Dostałem solidną dawkę znieczulenia. Swoje zapłaciłem, ale co jak co, na uzębieniu nie ma co oszczędzać.

~Martyna Jaworska

~Martyna Jaworska

Obecnie dentyści raczej starają się uratować zęba, niż od razu przeznaczyć do usunięcia. Tak więc nie ma się co martwic na zapas. Sprawdź przede wszystkim wszystkie możliwe informacje o leczeniu zębów, zwłaszcza kanałowo. Dodam jeszcze, że kanałowe leczenie jest wykonywane w znieczuleniu, więc na pewno nie powinno boleć. Najpierw ząb zostaje zatruty więc pewnie niezdębienie będą minimum 2 wizyty.

~Martyna Kraków

~Martyna Kraków

dobry dentysta zrobi wszystko zeby zeba nie trzeba bylo usuwac. Polecam doktora Macieja Lepszego ze Scandinavian Clinic uratował mi kanalowo dwa zeby które inny lekarz mial zamiar usunac bo "do niczego sie nie nadawaly" :/ Swietny specjalista i przesympatyczny czlowiek

~Basia Masia

~Basia Masia

To czy ząb nadaje się do kanałówki czy też nie pozostaje w decyzji dentysty po wcześniejszym dokładnym zbadaniu zęba. Ja też myślałam,że będę musiała wyrwać felerną szóstkę jednak po wykonaniu zdjęcia pantomograficznego zęba w warszawskiej pracowni Diagdent i skonsultowaniu go z dentysta okazało się,że da się ją uratować. Kanałówka została przeprowadzona bardzo dokładnie dzięki zdjęciu i ząb przestał mi doskwierać.