Forum Zdrowe zęby

Wypadające zęby w młodym wieku

~Dominisia1988

~Dominisia1988

Przykra sytuacja ale prawdziwa. Nie mam jeszcze 30 lat a już wielu naturalnych zębów nie mam. Prawda jest okrutna – brak higieny zębów i teraz borykam się z tego typu problemami. Obsuwają mi się dziąsła, zęby się chwieją jak na wietrze. Od stomatologa dowiedziałam się, że mam paradontozą. Idąc dalej – wynika ona z zaburzeń hormonalnych które tak bardzo źle wpłynęły na moje dziąsła. I tak zęby sobie z miesiąca na miesiąc wylatywały. Od kilku miesięcy mam sztuczne zęby – niestety nie stać mnie na implanty. Ciężko się jest przyzwyczaić ale lepsze to niż chodzić bez zębów.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Blankoo

~Blankoo

Do tego idzie się przyzwyczaić. Możesz mi wierzyć bo mam podobny problem.

~sporrtis

~sporrtis

Niestety prawda jest okrutna – każdego z nas będzie czekać konieczność zrobienia zębów.
W każdym razie trzymam kciuki za Ciebie – przyzwyczaisz się.

A patrzyłaś w klinikach jak to wygląda w cenowo z implantami?

~Dominisia1988

~Dominisia1988

Patrzyłam i naprawdę z tym różnie wychodzi. W każdym razie nawet najtańsza oferta jaką dostała z gabinetu to daleki zasięg dla mojego budżetu.

~Angella1

~Angella1

Zdaję sobie sprawę, że jest to dla Ciebie niekomfortowa sytuacja ale myślę, że idzie się do tego przyzwyczaić. Sama znam osoby które za młodych lat musiały zainwestować w protezę. Nic fajnego ale jakoś w życiu radzić sobie trzeba.

~Daga198

~Daga198

Też w podobny sposób straciłam zęby jak Ty. Fakt, że było to jakieś 40-45 lat temu i nie było jeszcze tak mocno rozwiniętej stomatologii. W każdym razie namawiam Cię na implanty.

~agent008

~agent008

Słuchajcie – temat może i przykry ale doskonały na pokazanie problemu osobom które myślą, że ich to nie dotyczy. Każdego to można prędzej czy później spotkać dlatego tak ważna jest profilaktyka. Zachęcam do wizyt kontrolnych.

~Karolinciaa2

~Karolinciaa2

A ja bym wyciągała w Twoim przypadku pozytywny na światło dzienne. Teraz zawsze będziesz mieć ładne białe zęby, koniec z bólem zębów. Jeżeli chodzi o implanty to i tak musisz to skonsultować ze stomatologiem ponieważ jak masz poważne stany zapalne to nie wiem czy implanty to dobre rozwiązanie (oczywiście to na przyszłość jak byś się jednak nad implantami zastanawiała)

~Puchacz7

~Puchacz7

Opowiadasz głupoty. Jedyną zaletą jaka jest przy protezie to, że możesz gryźć pokarm. I to o ile jest dobrze zrobiona. Niestety zdarzają się lekarze którzy nawet tego nie umieją.
Zachęcam Cię do wizyty u dobrego specjalisty ponieważ Twój komfort osobisty na pewno da się jeszcze poprawić. Tylko należy odpowiednio zacząć Cię leczyć.