Skocz do zawartości
Forum

Czy codzienne mycie włosów szkodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)
Czy codzienne mycie wlosow szkodzi im? Ja myje wlosy codziennie bo czuje sie wtedy komfortowo a włoski są lsniace, świeże, lekkie i pachnąc. Nie mam problemow z tlustymi wlosami raczej z wysuszonymi takze staram sie o nie bardzo dbac bo sa w dodatku dlugie (do pasa)uzywam szamponow, odzywek, masek z Loreal elseve na wysuszone wlosy. Po umyciu nakladam jeszcze jedwab na koncowki. Podcinam wlosy co miesiac. Nie prostuje, nie susze.Takze czy codziennie mycie wlosow moze im szkodzic? bo troszke mi zaczely ostatnio wypadac ale nie wiem czy to jest spowodowane ich czestym myciem? dodam ze choruje na niedoczynnosc tarczycy;/
Z gory dziekuje za odp ;)

Odnośnik do komentarza

Włosy powinno się myć tak często jak to jest konieczne. Jeżeli się przetłuszczają to można je myć nawet codziennie. Jeżeli jednak włosy są normalne to jednak lepiej odczekać dwa-trzy dni z myciem. Wątpię jednak, aby przyczyną wypadania włosów było ich częste mycie. Raczej brałabym pod uwagę niedoczynność tarczycy, gdyż w tym przypadku często objawem towarzyszącym jest wypadanie włosów.

Odnośnik do komentarza
Gość Autor emina

Jeżeli masz potrzebę mycia włosów codziennie to możesz to robić jednak do tego należy używać specjalnych delikatnych szamponów! Na pewno nie Elseve, Dove, Garnier ect! Zawierają one siarczany które bardzo wysuszają skórę głowy i włosy! Jednak jeżeli masz włosy które się nie przetłuszczają to radziłabym ograniczyć mycie do częstotliwości co 2-3 dni. Uwierz że dzięki temu włosy będą wyglądały lepiej. Zrezygnowałabym z kosmetyków drogeryjnych, albo przynajmniej wybierała te z dobrymi składami.
Zgadzam się z Panią Joanną że przyczyną wypadania jest problem z niedoczynnością tarczycy, choć jeśli jest obecnie w normie i bierzesz leki to nie powinna mieć wpływu na zwiększone wypadanie. Ale to musi zbadać lekarz.

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka94

Myj tak często jak potrzebujesz i tyle. Ja myję codziennie. Mam długie, gęste włosy, przez co szybko mam przetłuszczone. Po nocy są one przyklapnięte, nie chcą się ułożyć, widać że są nieumyte... Trzeba tylko pilnować, aby ich nie przesuszyć.

Odnośnik do komentarza

~angelzyr14
ja uważam że częste mycie włosów im nie szkodzi ale nie mam pewności bo sama myję codziennie i nic im nie jest ale moja mama twierdzi że się niszczą więc nie wiem co ile mam je myć

Częste mycie włosów może powodować ich przesuszenie oraz powstawanie w ich strukturze mikrouszkodzeń. W końcu po myciu włosów wycieramy je ręcznikiem, czeszemy i często suszymy przy użyciu suszarki. Są to czynniki mechaniczne, które pogarszają wygląd naszych włosów. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie zabezpieczyć włosy przed uszkodzeniami. Można jednak, dbać o ich kondycję poprzez stosowanie rozmaitych masek i odżywek oraz regularne wizyty u fryzjera :-)

Odnośnik do komentarza
Gość kamilaklas

osoby myjące codziennie włosy nie zauważają zmian jakie zachodzą w ich włosach. Powiedziałabym tak: pogadamy za 10 lat. Dziwnym trafem osoby myjące codziennie głowę mają włosy słabe: cienkie, wypadające, z roku na rok coraz słabsze. Podczas mycia głowy cebulka się rozpulchnia, wyrywamy sobie włosy czesząc je zaraz po umyciu, stosujemy złą pielęgnację.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli włosy Ci się nie przetłuszczają to nie myj ich codziennie . Częste mycie szkodzi włosom , włosy kiedy są mokre są delikatne i łatwiej je uszkodzić , plątają się ,są wyciskane w ręcznik później suszone a to osłabia je . Zbyt częste mycie pobudza skórę do produkowania łoju , więc z czasem będą faktycznie wyglądały brzydko i trzeba będzie je myć non stop .

Metformina cena jest niezmienna tylko na stronie tej apteki, więcej opinii na ten temat można sprawdzić u mnie na blogu.

Odnośnik do komentarza

Gdy ja myłam włosy codziennie, zauważyłam, że się do tego przyzwyczaiły i strasznie mi się przetłuszczały… Samo dbanie o włosy jest niezwykle ważne… Trzeba mieć jednak na uwadze, że o różne typy włosów dba się zupełnie inaczej. Mając na przykład włosy doczepiane, trzeba je w odpowiedni sposób myć. Na https://besthair.pl/Jak-myc-doczepiane-wlosy-blog-pol-1527672615.html szczegółowo opisano, jak tego dokonać…

Odnośnik do komentarza

Codziennie mycie włosów może być czynnikiem, które działa na nie niekorzystnie. Warto zwrócić uwagę na skład preparatów użytych do pielęgnacji. Jest bardzo prawdopodobne, że są zbyt silne. Mogą zadziałać drażniąco na skórę głowy. To z kolei wzmaga pracę gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmusza Panią do częstego mycia włosów. Jedwab to również nie jest najlepsze rozwiązanie, gdyż pomaga włosom jedynie powierzchownie utrzymać ich kondycję. Zachęcam do zainteresowania się preparatami o łagodnym działaniu i bezpiecznym w składzie. Na końcówki polecam zastosowanie olejku np. z pestek malin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...