Forum Uroda

Silne wypadanie włosów

Użytkownik usunięty 3

Użytkownik usunięty 3

Witam.
Stasznie wypadaja mi włosy.
Mam krecone włosy i strasznie mi wypadaja jak je myje i czesze...nie wiem czy to jakas choroba jest bym spowodowna czy hormony:(

85601 uzytkownik-usuniety-3 Kobieta, 7 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~nat ttt

~nat ttt

idź do dermatologa, niech zrobią ci badania hormolnalne , warto tez zbadać krew ,i żelazo

Halszkaa

Halszkaa

po pierwsze możesz użyć maski do włosów VAX ona jest dla osób po chemii ale do osłabionych i łamliwych włosów też się nadaje. PO drugie skrzyp:) Kup sobie dobre tabletki ze skrzypem. PO trzecie rozczesuj włosy przed myciem - mniej się poplączą, po czwarte po myciu odzywka i rozczesuj je po raz drugi tylko tym razem grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
A i jak czeszesz to zaczynaj od końcówek i idź do góry, nie szarp włosów.

85290 halszkaa Kobieta, 35 lat, Hrubieszów
Użytkownik usunięty 3

Użytkownik usunięty 3

ale jest mi bardzo ciezko rozczesywac wlosy przed myciem bo mam krecone i sie strasznie koltonia. a powiedz mi ile taka odzrzywka moze kosztowac?? tak po myciu mam zawsze odrzywke bo bez niej bym wogóle nie rozczesała wlosów:(

Halszkaa

Halszkaa

ona kosztuje koło 20-30 zł za 480 g. Można kupić ją przez neta albo w aptekach. Jest do włosów ciemnych i jasnych. Tylko przestrzegaj dokładnie tego co jest napisane na opakowaniu.

pink elephant

pink elephant

zrob tsh bo włosy moga wypadac przy tarczycy kup sobie dermena szampon i odzywka i revalid 3 razy dziennie bierz

84373 pink-elephant Kobieta, 34 lata, Złocieniec
Deszczowa Piosenka

Deszczowa Piosenka

też prawda, zrób sobie morfologię i badanie poziomu tsh bo może masz zaburzenia pracy tarczycy.

85289 deszczowa-piosenka Kobieta, 32 lata, Dobczyce
Użytkownik usunięty 3

Użytkownik usunięty 3

nie mam tarczycy wlasnie.
Moja siostra ma ale jej wogóle włosy nie wypadaja,ma zdrowe i bardzo duzo ich. ale za to jest strasznie szczupła bo wazy 40pare kilo a jest po ciazy.
zostaje mi zrobic badania albo kupienie dobrego szamponu i odrzywki.

~Mała__MI

~Mała__MI

to Twoja siostra może mieć nadczynność tarczycy bo przy niej się jest właśnie bardzo szczupłym

Użytkownik usunięty 3

Użytkownik usunięty 3

nio jakby to nazwac ja jestem z rodzenstwa najbardziej taka przy kosci,nie gruba ale taka w miare. ale jestem wysoka i tego nie widać.
A siostra to własnie chyba dlatego jest taka szczupła.
Ale dalej nie wiem czemu mi tak okropnie wypadaja włosy...

~nimod

~nimod

mi pomogła odżywka WAX (dla ludzi po chemioterapii ) dostępna w aptekach, ale na allegro tańsza. Nazwa z opakowania to : treatment wax.

Użytkownik usunięty 3

Użytkownik usunięty 3

Własnie duzo Furomowiczek mi proponuje ta odrzywke i chyba sie na nia skusze...bo nie moge patrzec jak mi tyle włosów wypada..:(

~Meeria

~Meeria

ja też słyszałam o waxie to jest bardziej maska niż taka odzywka. To isę stosuje raz na jakiś czas.

~nimod

~nimod

ja ją stosowałam po każdym myciu głowy ( co 2-3 dni) i efekty były widoczne bardzo szybko

Halszkaa

Halszkaa

ale takim sposobem możesz zbytnio obciążyć włosy. Skoro producent podaje taki sposób to po coś go podaje widać tak trzeba robic

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

W ciągu każdego dnia możliwa jest utrata około 100 włosów. Niekiedy wydaje nam się, że ilość ta jest zastraszająco duża - w szczególności, gdy włosy są długie.

Powinnaś udać się do dermatologa po poradę. W razie potrzeby skieruje Cię on na odpowiednie badania. Przed wizytą możesz zebrać i przeliczyć włosy, które wypadły danego dnia.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Butla

~Butla

Nie zawsze na takie mocne wypadanie pomagają odżywki, czy zwykłe suplementy. W moim przypadku świetnie sprawdził się Piloxidil – lek przeciw wypadaniu włosów. Wystarczy stosować go dwa razy dziennie – aplikować na skórę głowy, a dostępny jest bez recepty

kwiatuszek2

kwiatuszek2

~Mała__MI
to Twoja siostra może mieć nadczynność tarczycy bo przy niej się jest właśnie bardzo szczupłym

Niekoniecznie, bo ja mam niedoczynność a też jestem szczupła i nie bardzo umię przytyć ( na szczęście nie wyglądam jak kościotrup tylko normalnie).

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
~artea

~artea

U mnie bardzo pomogło stosowanie serum Hair Medic. Jedna rzecz a zastępuje kilka różnych preparatów, gdzie jeden dba o odbudowę, drugi o porost, trzeci jeszcze łagodzi podrażnienia....tutaj mam wszystkie te efekty w jednym produkcie (ale jest to produkt z 14 aktywnymi organicznymi składnikami, stąd takie wszechstronne działanie).