Forum Uroda

Mydło w płynie a w kostce

~8samantha

~8samantha

Zawsze mam dylemat czym sie myc np rano przed wyjsciem na uczelnie. Jestem przyzwyczajona do mydla w kostce, a tylko do kąpieli stosuje płyny i żele. Natomiast moje koleżanki mówią, że nawet przy szybkim przemyciu sie stosuja zele bo mydlo wysusza. Czy to prawda? Skoro tak to kiedy stosowac mydło?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Sonia

Sonia

ja na co dzien uzywam mydla w kostce np do rak czy rano twarz umyc a zelu pod prysznic. Tylko kup mydlo ktore jest przeznaczone do twarzy nie samo do ciala

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 32 lata, Radom
dadaaria

dadaaria

ja tak samo myje sie mydlem a plyn do kapieli mydlo do rak czy twarzy chociaz do twarzy ostatnio uzywam zelu do twarzy a mydla tylko do rak

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
~Komercha

~Komercha

ja w ogole nie używam mydła. do ciała mam żel a twarzy nie myje mydłem tylko samą wodą i tonikiem albo mleczkiem.

Lola01

Lola01

ja myje twarz zelem woda i mleczko to dla mnie za mało nie czuje sie swieza tak jakbym chciala chociaz sa mleczka po ktorych nie trzeba sie domywac to juz w ogole nie dla mnie

--

Dopiero późn

84662 lola01 Kobieta, 32 lata, Wawa
Lady in Red

Lady in Red

ja używam takie żelu do mycia twarzy.... ładnie myje i czuje się po nim czysta:)

85106 lady-in-red Kobieta, 26 lat, Wejcherowo
~kwiattt

~kwiattt

Ja auzywam mydło w kostce tylko do mycia rak i top nie zawwsze, twarz myje takim specjalnym zelem do mycia twarzy do ciala tez mam zele :)

~przodka

~przodka

Ja używam tylko w płynie z pompką przy dzieciach o wiele wygodniejsze.

~Tabakiera

~Tabakiera

przy zlewie mam takie mydło z pompką bo jest wygodniejsze, a do mycia ciała używam żeli.

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Tradycyjne mydło posiada wysokie pH co niekorzystnie wpływa na skórę, która traci swój naturalny mechanizm obronny i jest bardziej podatna na wysuszenie. W związku z tym odradzam częste stosowanie mydła. Zdecydowanie lepsze są, tzw. syndety - żele myjące o niskim bądź neutralnym pH. Warto wiedzieć, że obecnie syndety mogą występować również w postaci kostki. Nazywamy je wtedy "mydłem bez mydła" ;)

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~JoannaLL

~JoannaLL

mydło używam tylko do rąk, ostatnio odkryłam mydło Nostalgia z verbeną, fajnie ziołowo pachnie i zdecydowanie mniej wysusza dłonie niż inne kolorowe mydła. do ciała żel pod prysznic.

Lena V.

Lena V.

Pod prysznic tylko żele. Mocne, orientalne zapachy w zimie, kwiatowo-owocowe, lekkie w lecie. Ale chętnie używam też mydełka Dove, klasyczne ma cudny zapach.
Mydeł w płynie używam tylko do mycia rąk.
Wszystko zależy od skóry, mnie żadne mydła nie wysuszają...a jeśli już, to na rynku jest sporo świetnych balsamów.

--

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

127640 lena-v Kobieta, 102 lata, Kieszonkowa utopia

Odpowiedź eksperta

To zależy jaką kostkę myjącą stosujesz...istnieją kostki nie zawierające mydła, a wtedy ich działanie jest porównywalne do żeli. Tradycyjne mydło niestety działa wysuszająco i drażniąco na skórę.

~AlessaM.

~AlessaM.

ja też lubię kostki, stosuję Nostalgię z lawendą, uwielbiam ją za zapach :) i co ważne nie wysusza skóry.

~huehuexddd

~huehuexddd

wiem, ze z rosmana babydream w plynie jest ok. ale inne jakies żele mi zapychają pory. !
zaś w kostce dobre jest bambino i mydla szare np z serii Barwa.

~3wyerhtbcv

~3wyerhtbcv

a i bez przesady. jak ktos ma normalna skore to mydlo nic nie wysuszy. ja mam tak duzo wytwarzanego tluszczu na plecach, ze myje wręcz 3 x mydlem i splukuje tyleż razy, bo poprostu trzeba sie namyć i namyć, by wymyć potówki i zaskórniki. Ale żele odradzam. Jak już to polecam dziecięce płyny, takie tłuściutkie, na zasadzie tłuszcz rozpuszca tłuszcz, one się sprawdzają.
ps: ja myje sie wieczorem

Odpowiedź eksperta

A stosujesz tradycyjne mydło czy raczej kostkę myjącą? Skład kostek różni się od składu zwykłego mydła, dzięki czemu nie wysuszają one skóry i nie działają drażniąco. Co do zwykłego mydła to odradzam jego stosowanie nawet w przypadku cery przetłuszczającej się, gdyż może ono przyczynić się do odwodnienia skóry . Poza tym, może to doprowadzić również do powstania zmian trądzikowych w jej obrębie, gdyż mydło znacząco zmienia jej naturalne pH, a tym samym zwiększa jej podatność na działanie mikroorganizmów wywołujących trądzik.

~Leennaa

~Leennaa

Ja wolę mydła w kostce, tylko zawsze sprawdzam żeby były w 100% naturalne. Używam miodowego masła Korany. Jestem z niego bardzo zadowolona :) Nie powoduje żadnych reakcji alergicznych przy mojej problematycznej skórze i dodatkowo nawilża oraz wygładza dłonie :)

slimali

slimali

Od dawna stosuje mydło w pianie, do rąk również. Nie zauważyłam żeby moja skóra była przez to wysuszona. Mój mąż zamawia do firmy również mydło w pianie, przyjeło się to w naszej rodzinie bardzo dobrze. Może warto stosować mydła, które nie są sztucznie napakowane zapachami i wymyślnymi zaletami? Oczywiście nigdy nie powiem złego słowa na mydła w kostce, tylko ich aplikowanie dla mnie jest niewygodne i zostawiają za dużo śladów, zarówno na mydelniczce jak i całym zlewie..

179395 slimali Kobieta, 31 lat, Wrocław