Skocz do zawartości
Forum

Pocenie nóg


Gość kimbek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, co stosować przy intensywnym poceniu nóg? Jakie są dobre środki żeby usunąć ten nieprzyjemny zapach? Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu, a ostatni rok bardzo mnie to męczy. Kto co poradzi? Dziękuje bardzo!

Odnośnik do komentarza
Gość Myszka4

Mój chlopak mial problem z poceniem nog, normalnie nie wiedzial co z tym zrobic, nie pomagaly zadne kremy ani spraye. A potem gdzies przeczytalam ze talki do nog pomagaja. Trzeba sypac go do skarpetek, fakt ze troche niewygodnie, ale pomoglo i to dosyc szybko :)

Odnośnik do komentarza

U mnie też zdecydowanie pomógł talk. Codziennie po umyciu stóp posypuje stopy pudrem. Naprawdę świetnie pomaga, blokuje nadmierne wydzielanie potu, a przy tym jest bardzo wydajny. Później tylko już spray na stopy, żeby ładnie pachniały i zachowały świeżość (używam Proftin) i mogę wychodzić.

Odnośnik do komentarza

Problem nadmiernego pocenia stóp warto skonsultować z lekarzem. Obecnie jest wiele metod leczenia tej przypadłości. Jedną z nich jest ostrzykiwanie toksyną botulinową. Zabieg przynosi spektakularne efekty - znaczące ograniczenie pocenia w danej okolicy na okres kilku miesięcy.

Na początek jednak można wypróbować mniej inwazyjne metody:
- silnie działające antyperspiranty (np. Etiaxil - dostępny w aptekach)
-tradycyjne antyperspiranty dostępne w drogeriach
-zasypki
-talk

Ważne jest to, aby w nadpotliwości wybierać antyperspirant, a nie dezodorant. Ten drugi preparat zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu - nie redukuje on jednak pocenia.

Odnośnik do komentarza

alexa277
Chciałam tylko napisać, że zmagałam się z problemem pocenia nóg od wielu lat i dopiero zasypka Antypot pomogła mi z tym uporczywym problemem. Chce tylko dodać ze jest to lek, a nie kosmetyk i można go dostać tylko w Aptece:)

Sama zasypka będzie miała właściwości absorbujące pot. Taką kuracje dobrze by było uzupełnić o antyperspirant, który hamuje wydzielanie potu ;). Połączenie tego preparatu z zasypka może dać bardzo dobry rezultat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...