Forum Uroda

Zmarszczka na czole

~j...m

~j...m

Witam, pomimo wieku, 16 lat, mam na czole zmarszczkę czy coś podobnego, jest od częstego marszczenia czoła, chciałabym się dowiedzieć jak to usunąć, nie chce używać kremu na zmarszczki ponieważ są one dla starszych osób, a nie dla dzieci jak ja, nie chce sobie zaszkodzić. W tej chwili używać w to miejsce kremu, maści z witaminą A, kupiłam to ze względu niewiedzy na temat innych kremów na zmarszczki, a ta maść jest wysoko nawilżająca, tania i można ją dostać w każdej aptece.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jurka

~jurka

ja tez miałam w tym wieku, mi zaczęły robić jeszcze większe w wieku 25, teraz zmam 28 lat i skorzystałam już niejednokrotnie z usług Medbeauty, głównie właśnie lifting czoła i dzięki temu nie mam tych paskudnych zmarszczek mimicznych

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

Żadne maści, kremy nie zredukują nam zmarszczek. Jesteś jeszcze młoda, więc proponuję serię delikatnych peelingów chemicznych. Jest to zapewne zmarszczka mimiczna, która będzie się utrwalać w czasie. Za jakiś czas warto pomyśleć np o laserowym peelingu, który spłyci zmarszczkę i zmniejszy jej widoczność. Polecam laseroterapię, ponieważ bazujemy wtedy na właściwościach regeneracyjnych naszej skóry. Jeśli wciąż będziesz niezadowolona z efektów, warto wtedy rozważyć botox, ale ze względu na Twój wiek wstrzymałabym się kilka lat z tym ostatnim zabiegiem.

Pozdrawiam

140514 marta-kociatyn Kobieta, 29 lat, Wrocław