Forum Uroda

Potówki

RS99ERROR

RS99ERROR

Problemem są potówki na plecach i klatce piersiowej. Byłem już u dermatologa mówił że nie leczy się tego. Kompie się często stosowałem szare mydło i mydło siarkowe smarowałem spirytusem salicylowym i nic nie pomogło. Jak można sobie z tym poradzić jakieś rady?

161458 rs99error Mężczyzna, 25 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~chcechcechepomic

~chcechcechepomic

Kup sobie szorstką gąbke do kąpieli albo takie rękawiczki do mycia i szoruj tym ciało.

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Może udaj się do innego lekarza? Istnieją preparaty apteczne przeznaczone do leczenia potówek i może w twoim przypadku bardziej by się one sprawdziły niż szare mydło i spirytus (którego zresztą nie polecam)

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
rozrabiara

rozrabiara

Ja proponuję zerknąć na propozycję mydeł naturalnych tu Tekst linka Wybór jest bardzo duży i na pewno znajdziesz odpowiednie mydło dla siebie. Sa to mydła naturalne, w których skład wchodzą wyłącznie czysta gliceryna oraz oleje roślinne, cechujące się najwyższa jakością składników.

207144 rozrabiara Kobieta, 27 lat, zabrze
~NapikAl

~NapikAl

U mojej córeczki na potówki bardzo skuteczny był krochmal do kąpieli atoperal. On ma w składzie 100% naturalnej amylozy, która wchodzi w skłąd w skrobi, a przecież niektórzy na problemy ze skórą stosują nadal mąkę ziemniaczaną. Wracając do atoperalu, dodaje się go do kąpieli, ale w ciepłej wodzie, bo wtedy amyloza się uaktywnia i pomaga łagodzić zmiany skórne oraz tworzy na ciele warstwę ochronną.