Skocz do zawartości
Forum

Jak poprawić relację z rodzicami?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Ania, w tym roku skończę 17. lat. Mam pewne pytanie: Jak mogę poprawić swoje kontakty z rodzicami? Często się z nimi kłócę, w szczególności z mamą, która w większości przypadków wyolbrzymia wszystkie problemy, zawsze porównuje mnie do mojej siostry, której w życiu się nie powiodło i trafia w moje najsłabsze punkty, chcąc mnie zranić. Boli mnie to, bo kiedy słyszę, jak inni opowiadają o dobrych kontaktach z rodziną, ja nie mogę powiedzieć nic takiego fajnego. Chciałabym to zmienić, ale obawiam się, że sama nie dam rady nic zmienić. Rodzice czasami rozmawiają ze mną, ale tylko w kwestii mojej siostry, a kiedy powiem im już coś, co chciałabym zrobić i rozmawiam z nimi szczerze, to przy następnej kłótni wszystko mi wypominają i krytykują. Nie mam już siły...

Odnośnik do komentarza

A rozmawiałaś z nimi o tym jak Cię traktują? Jak ty się wtedy czujesz? Może w ten sposób porozmawiaj, powiedz, że nie jesteś swoją siostrą, że nie lubisz jak Ci wypominają to co mówisz im, że Cię to boli i czujesz się z tym źle.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Podejrzewam, że wyolbrzymianie problemów przez Twoją mamę wynika właśnie z sytuacji z Twoją siostrą. Swoim "dramatyzowaniem" może chce Cię ustrzec przed podobną sytuacją.
Moim zdaniem powinnaś usiąść z rodzicami, powiedzieć, że bolą Cię Wasze relacje i zapytać, co wspólnie możecie zrobić, żeby je poprawić.
A tak właściwie to pod jakim względem Twojej siostrze nie powiodło się w życiu?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...