Skocz do zawartości
Forum

Problematyczna teściowa


Gość KofeInka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
W ubiegłym roku po 7 latach zwiazku postanowiliśmy wspólnie z partnerem kupić dom.
Któregoś wieczora mój partner poprosił mnie o rozmowę ,zapytał czy byłaby możliwość ,aby jego matka z nami zamieszkała ,bo była w trakcie sprawy rozwodowej że swoim ówczesnym mężem .
Przemyslalam to i stwierdziłam,że to prawie rodzina ,że starsza kobieta ,no i ze w sumie znamy sie juz troche i nie mam z nia problemu.
Po kilku dniach wprowadziła się .Na początku mega pomocna ,rozmowna - do rany przyłóż.
Sielanka jednak nie trwała długo Pewnego dnia przestała się do nas oddzywac ,bez powodu.Próbowalismy z nią rozmawiać,ale kończyło się to zazwyczaj podniesionym przez nią glosem lub placzem. Stwierdziliśmy ,że damy jej czas,jest świeżo po rozwodzie ,trochę zrozumienia.
Jednak od tamtej pory "teściowa "robi wiele rzeczy próbując skłocic mnie z partnerem .Przeinacza moje slowa,nakreca negatywna atmosfere w domu .Podczas klotni potrafiła wypomnieć mi,ze nic nie przywiozłam do nowego domu i do niczego się nie dokłada. -ale kredyt 1300zl. splacam ja sama o czym wie.
Od miesiąca nie zamienilam z nią słowa ,oprócz "dzień dobry " .Mi z taką relacją jest dobrze ,jednak widzę ,że mój M. Bardzo się z tym meczy.Ciagle sie o nia klocimy .Wiele razy prosił mnie o to,żebym była mądrzejsza i odezwała się do jego matki,Jednak po tych wszystkich przykrych słowach nie potrafię.Wiem ,że jemu ciężko wstawic się jednostronnie po którejś że stron,ale jest między młotem a kowadłem .Chcialabym,żeby ta kobieta się wyprowadzila,jednak że swojej marnej emeryrury nie utrzyma się ,a na bruk jej nie wywalę...co zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiony czas

Czasem milczenie jest złem koniecznym ale spróbuj zmniejszyć choć trochę nastawienie co wiem że nie będzie łatwe jak mówią mleko się już rozlało może twój M ma rację prosząc o rozmowę z teściową może ma zupełnie inne spojrzenie na obecną sytuację .Z drugiej strony doskonale rozumiesz że popelnilas błąd pozwalając na możliwość zamieszkania teściowej w twoim domu to ona jest piątym kołem u wozu nie ty .Musisz porozmawiać strzeże z mężem i teściową dodatkowo możesz również porozmawiać z teściem i wysłuchać jego rady w końcu był jej mężem wie więcej na jej temat niż my

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...