Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być z nerwów?


Gość Joloja 19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joloja 19

Od bardzo dawna kaszle wszystkie wyniki wyszły dobrze RTG spirometria testy na alergie nawet miałam tomografię zatok. Chodzę do pulmonologa alergologa laryngologa i każdy wykluczył objawy. Kiedyś pojechałam do szpitala miałam mieć zabieg usunięcia migdalow a kaszlalam tak jakbym była chora na zapalenie płuc... Czy ktoś z was ma taki kaszel? Da się coś z nim zrobić? Czy da sie go jakoś wyleczyć? Przecież nie mg kaszleć i pracować w gastronomii... :'( nikt mnie nawet nie przyjmie. Dodam jeszcze ze od pół roku chodze do psychiatry biorę tabletki Bioxerin ale one mi nie pomagają... Nie będę pisać historii z mojego życia dlaczego jestem taka nerwowa...

Odnośnik do komentarza

Pojedz nad morze, tam jest dobry klimat.
Podejrzewam, ze mieszkasz w jakims skazonym terenie. Dlaczego tylko Ty masz kaszel , a inni nie? A dlatego, ze kazdy czlowiek na skazenie inaczej reaguje. Zmiany klimatu, to tajemnica dlugowiecznosci.

Odnośnik do komentarza
Gość farmaceutaniemlody

1)Kaszlowy wariant astmy
2)nadkwasota inaczej zarzucanie treścią żołądkową,a dokładniej żrącym kwasem solnym do przełyku i gardła, podrażnione struktury powodują,że masz objaw kaszlu,
3)no i ost z gł.przyczyn kaszlu jest przyjmowanie leków z grupy inibitorów konwertazy angiotensyny-leki na nadciśnienie tętnicze
To może być także nowotwór gardła i struktur wokół,ale nie jest tak częsty.
Poza tym jeśli leczysz się psychiatrycznie to może warto byłoby udać się do psychiatry? Może kaszlesz na tle nerwowym??

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie można postawić diagnozy, jeśli jednak wykonałaś szereg badań, które nie znajdują przyczyn somatycznych kaszlu, to niewykluczone, że źródła dolegliwości tkwią w psychice. Może być to tzw. kaszel psychogenny, czyli pojawiający się na tle nerwowym, zazwyczaj kaszel suchy. Jego przyczyną jest reakcja na stres i/lub zaburzenia osobowości. Utrzymuje się bardzo długo, nie ma reakcji na leki przeciwkaszlowe i zwykle nie występuje w nocy. Powinnaś skonsultować się z lekarzem psychiatrą i porozmawiać z nim na ten temat. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...