Skocz do zawartości
Forum

Jak zwalczyć brak chęci do nauki?


Gość el loko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i chodzę do 1 kl LO. Owa szkoła była moim celem i bez większych przeszkód się do niej dostałem. Wcześniej byłem raczej dobrym uczniem, nie miałem problemów z nauką. W LO jak to w LO jest ciężko, oceny są niskie a rodzice niezadowoleni. każda kolejna negatywna ocena mnie demotywuje i prześladuję myślami "a gdybym.." I właśnie problem jest w tym ,iż zdaję sobie sprawę z sytuacji. Mam świadomość marności sytuacji ,ale nie potrafię ,zebrać się i czegoś z tym zrobić. Przy każdej próbie zaczyna mnie boleć głowa, napada mnie senność i wszystko mi przeszkadza. Dopiero w sytuacjach podbramkowych zmuszam się jakoś do pracy.

Odnośnik do komentarza

Musisz jasno określić swoje cele. Jeśli zależy Ci na dobrych stopniach i dobrze zdanej maturze musisz się uczyć. Tłumacz to sobie perspektywą na przyszłość. Bo teraz słaba ocena to nic wielkiego, ale słaba ocena wynika z tego, że się czegoś nie nauczyłeś. A brak wiedzy spowoduje, że będzie Ci trudniej zdać maturę i dostać na studia. Myśl przyszłościowo, przecież chcesz zostać kimś! Powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Zniechęcasz się do nauki, bo dostajesz złe stopnie, tak się czasem dzieje. Musisz się zastanowić dlaczego tak jest, że wcześniej szło Ci dobrze w szkole a teraz nie. Może wydarzylo się coś, co Cię zestresowało, zniechęciło - spróbuj znaleźć przyczynę. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś tematu, poproś kogoś z klasy aby Ci wytłumaczył. Jesli masz problem z językiem, albo matematyką - zastanów się nad korepetycjami. Nie poddawaj się tak łatwo. Na początku zawsze jest trudno, bo nauczyciele stawiają wysoko poprzeczke, w końcu to liceum a nie gimnazjum. Nie zniechęcaj się jednak. Rozłóż sobie plan dnia, w jakie dni czego się uczysz, pamiętaj także o czasie wolnym. Staraj się być aktywnym na lekcji, zgłaszaj się do projektów i referatów. Jeśli nauczyciel zobaczy, że jesteś zaangażowany w lekcje i się starasz, to nawet jak Ci źle pójdzie kartkówka czy odpowiedź ustna, doceni to, że próbujesz. Pierwsza klasa jest trudna, bo to taka weryfikacja kto zostanie a kto jednak odejdzie, dlatego nie zniechęcaj sie tylko walcz - poradzisz sobie pod warunkiem, że nie dasz za wygraną. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...