Skocz do zawartości
Forum

Wątpliwość co do poprawności diagnozy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem zaczął się około 2 miesiące temu. Po dość aktywnych 2 tygodniach, bieganie, rower, bieganie po górach itp. doznałem kontuzji kolana. Bolało podczas chodzenia i obciążania kolana. Mój ortopeda stwierdził, że konieczne będzie zrobienie USG, aby sprawdzić stan łąkotki. Dostałem gips na 2 tygodnie, tabletki przeciwbólowe, zastrzyki przeciwzakrzepowe, po czym po zdjęciu Pan Doktor który robił USG stwierdził, że w sumie nie wie co ja tutaj robię, ponieważ na USG łąkotka jest prawie niewidoczna. Wykrył jednak torbiel w kolanie, jak napisał około 8mm. Wróciłem do mojego ortopedy i dostałem kolejne 2 tygodnie wolnego, tym razem bez gipsu. Miałem jednak smarować kolano maścią. Dodatkowo w ramach rehabilitacji kazał mi się zgłosić do przychodni gdzie otrzymywałem codziennie naświetlanie kolana, pole magnetyczne, ultradźwięki oraz prądy, już zapomniałem jak dokładnie się zwały. Po miesiącu zacząłem wątpić w skuteczność terapii. Poczytałem, że bardzo dobrą formą rehabilitacji jest rower. W sumie skutkowało. Zacząłem normalnie chodzić nie odczuwałem bólu, pomijając głęboki przysiad. Wróciłem do pracy i niestety 3 dni temu wychodząc po schodach kontuzja wróciła. Teraz jednak ból jest w każdym położeniu nogi co utrudnia zasypianie, o chodzeniu nie ma mowy. Co dziwne dziś spędziłem kilka minut na rowerku stacjonarnym i bólu w ogóle nie czułem. Niestety po godzinie wrócił. Mam opuchliznę po zewnętrznej stronie kolana oraz ból od wewnętrznej strony.

Teraz planuję wizytę w prywatnym szpitalu w celu konsultacji, ale mam wątpliwości czy jazdą na rowerze nie pogorszyłem swojego stanu. Proszę o poradę, czego mogą to być objawy ponieważ od dotychczasowych lekarzy nie dowiedziałem się zupełnie niczego :(

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...