Forum Problemy skórne

O czym może świadczyć swędzenie skóry?

~Gasuw_00

~Gasuw_00

Ostatnio często swędzi mnie skóra. Miałam robione testy alergiczne i mam jedynie uczulenie na kurz i grzyby pleśniowe. Skąd więc to swędzenie? Dzieje się tak np. kiedy zmienia się temperatura, np. wchodze do sklepu albo mieszkania...o czym to świadczy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

Lek. Joanna Sałkowska-Wanat

Odpowiedź eksperta

Witam,
Istnieje wiele przyczyn świądu skóry. Uczulenie na kurz i pleśń zazwyczaj daje objawy ze strony układu oddechowego bądź świąd i pieczenie oczu. Najprawdopodobniej u Pani świąd skóru zwiazany jest ze zmiana temperatury i podraznieniem receptorow .
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Salkowska-Wanat
DermClinic

11046 lek-joanna-salkowska-wanat Kobieta, 0 lat
~stefek123

~stefek123

swędzenie skóry,zwłaszcza nóg podczas snu świadczy o przedawkowaniu proszku piorącego podczas prania pościeli.Po prostu ...proszek nie wypłukał się z tkaniny i powoduje uczulenie drażniąc naskórek.

~kruszek

~kruszek

atopowe zapalenie skory. od tego się zaczyna. u mnie zaczelo się tak samo. dermatolog rozkladal rece bo nic mi nie pomagalo, ale kolezanka polecila mi taki sprey z novaclear na swędzenie. oczywiście poleciałam i kupiłam żeby sobie jakos ulzyc no i działa, skora się nie uzaleznila stosuje już od dłuższego czasu i jest ok.