Forum Odchudzanie krok po kroku

Od czego zacząć odchudzanie?

~r...l

~r...l

Mam 164 wzrostu waże, 68 kg. nie odrzywiam sie zbyt zdrowo, nie stronie od słodyczy , tlustych potraw, jednak chcę to zmienic i zastanawiam sie od czego tak nalrawde zaczac

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Lilililili

~Lilililili wpis edytowany

Metodą małych kroczków. Jak zrobisz "boom" na zdrowe życie to psychicznie padniesz po tygodniu-dwóch i rzucisz się na to, do czego jesteś przyzwyczajony(a).
Załóżmy, że jesz 3 batony dziennie - ogranicz się do jednego. Jesz codziennie coś jednego słodkiego - jedz co drugi dzień. I tak, dopóki nie dojdziesz do ilości, która będzie Ci się wydawała racjonalna np. coś słodkiego raz na te 2 dni albo nawet raz w tygodniu. Jak Ci się uda i nie będziesz już czuć głodu na cukier to spróbuj zmienić kuchnię na mniej tłustą - zrób lżejszy sos do sałatki, uduś mięso w wodzie zamiast oleju itd.
Piszesz, że jesz słodycze i tłuste potrawy, czyli widzisz gdzie leży problem. Założę się, że w takim razie dostrzegasz też inne mankamenty swojej diety. Zmieniaj je sobie stopniowo.
Jeżeli chcesz jak najszybciej schudnąć, to polecam wyliczyć sobie ppm i cpm w internetowym kalkulatorze i na bazie wyników jeść ilość kcal cpm - 100, jak przestaniesz chudnąć to -200 i tak do skutku,tylko broń Boże nie poniżej ppm bo zrobisz sobie krzywdę. Bardzo efektywna metoda, ale to już jest w ciul roboty, żeby się z tym wszystkim pilnować.