Forum Nerwica

klucie serca

5798

5798

witam mam 24 lata od dwóch lat leczę się na nerwice lękową i arytmie serca mój problem polega na tym że często mnie kuje koło serca lub pod piersią blisko serca u kardiologa byłam to powiedział ze serce man zdrowe i żebym duzo do głowy sobie nie zabierała mam też niepełny blok prawej strony .Tak ogólnie to ją nie wychodzę nigdzie bo się boję że coś mi się stanie że będzie mnie kuc a jak już musze gdzies wyjść to czuje straszny stres

162351 5798 Kobieta, 25 lat, kraków

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kopiko0404

~kopiko0404

Rób coś co lubisz układaj kwiaty pomagaj komuś co potrzebuje pomoCy bądz uśmiechnieta czytaj zapomnij że cię coś boli i PRZESTANIE

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Podejrzewam, że Twoja nerwica, ma charakter tzw. nerwicy sercowej. Martwisz się o kondycję swojego serca, a nerwica zawsze "atakuje" to, co dla nas ważne, czym się przejmujemy. U Ciebie rozlokowała się w okolicy serca. Napisałaś, że leczysz się - na czym polega to leczenie? Bierzesz leki czy korzystasz z terapii?

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
5798

5798

Tak biorę leki propranolol atarax paroxinor i alpragen wzięłam sobie do głowy serce za dużo myślę o nim ze dostanę zawału albo coś innego .

162351 5798 Kobieta, 25 lat, kraków
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Uważam, że sama farmakoterapia w kontekście nerwicy to za mało. Jeśli objawy są nasilone, to owszem, leki trzeba brać, ale najlepiej byłoby dołączyć do tego psychoterapię. Czy korzystasz/korzystałaś ze wsparcia psychoterapeuty?

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin