Forum Nerwica

Prosze o interpretacje wyniku mri mozgowia

Paweł 88

Paweł 88

Witam. mam torbiel w glowie 3 komory mozgowia wykryty 2 lata temu badaniem rezonansu. Tydzien temu ponowilem badanie i nie bardzo rozumiem opisu, prosil bym o pomoc. Opis:Badanie mr mozgowia wykonane aparatem hitahi airis vento 0,3T sekwencjami FSE, GE w obrazach T1 I T2 zaleznych w sekwencjach flair. "Widoczna odmiana rozwojowa w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm)" Prosze o wyjasnienie teg opisu . dziekuje.

137679 pawel-88 Mężczyzna, 31 lat, Szczecin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Paweł 88

Paweł 88

Witam. mam torbie w glowie 3 komory mozgowia wykryty 2 lata temu badaniem rezonansu. Tydzien temu ponowilem badanie i nie bardzo rozumiem opisu, prosil bym o pomoc. Opis:Badanie mr mozgowia wykonane aparatem hitahi airis vento 0,3T sekwencjami FSE, GE w obrazach T1 I T2 zaleznych w sekwencjach flair. Widoczna odmiana rozwojowa w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm) Prosze o wyjasnienie teg opisu . dziekuje.

Odp. lekarza.
Opis nie wskazuje na żadne zmiany patologiczne
Widoczna w MRI odmiana rozwojowa ! taka Pana "uroda" -
w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm)
Czy nie ma Pani stresów, lęków, zaburzen snu?
Pozdrawiam

Następne moje pytanie do lekarza:
Mam stresy obawa o ten torbiel, lekkie stany lekkowe oraz od 4 dni mocne zaburzenia snu.

Z moja głową jest rożnie czasami jest tydzień ze prawie nie boli później 2 tygodnie umiarkowanych buli, ale 3 dni temu złapał mnie taki bul dziwny, myślałem ze zaraz opadnę na ziemie takie uczucie, i od tej nocy cala głowa jak by mi zdrętwiała, pierwsza noc zero snu prze 27h, druga noc może 4h snu, trzecia noc już prawie 7h snu i dzisiejsza czwarta noc z powrotem jak pierwsza prawie zero snu. Organizm niby zmęczony ale jak zamykam oczy cały czas ból dziwny w głowie i kompletna nie moc zasypiania. Meczarnia pocenie sie... straszne. Wcześniej nie miałem takich problemow.

Czy będzie konieczne leczenie neuroendoskopowe?
Czy jest to bezpieczny zabieg?
Czy torbiel morze z powrotem się odnowić po zabiegu?

Dziekuje za pomoc oraz szybką odpowiedz.

137679 pawel-88 Mężczyzna, 31 lat, Szczecin
robb

robb

człowieku w tak poważnej sprawie ty chcesz by ci interpretowano wyniki na forum przez osoby ,które nie mają o tym zielonego pojęcia??? do LEKARZA SPECJALISTY A NIE PORADY NA FORUM!!!. DOBREGO ZDROWIA ŻYCZĘ.

104709 robb Mężczyzna, 48 lat, Bielsko-Biała
Paweł 88

Paweł 88

Witaj

Lekarze mówią że taka budowa mózgu nie ma czym się przejmować. Zrozumiał bym to gdybym nie odczuwał bólów głowy oraz uczuć jej dretwienia. Do tego od 3 dni kiedy ból się nasilil mam zaburzenia z zasypianiem. Organizm czuje że już pada ziewam poce się już ze zmęczenia a kiedy zamykam oczy w ogóle spać mi się nie chce. Są ból był do zniesienia ale niemoc ostatnich nocy zasypiania powaliła mnie strasznie. Prawie funkcjonować nie można człowiek jest tak bez sił jak się nie wyspi .. Proponowano mi kiedyś neuroendoskopie nie wiem czy nie będę musiał tego zrobić. Pytanie tylko czy idą za tym jakieś powikłania? ??

137679 pawel-88 Mężczyzna, 31 lat, Szczecin
~ggggh

~ggggh

Robb spadaj z tego forum po co tutaj wogole jestes?zrobiles syf na psychologi.

~wiedzący

~wiedzący

a przejmujesz się brodawką na nosie albo gdzie indziej ? Ta torbiel ma takie samo znaczenie, czyli żadne . Chłopie, weź miesiąc urlopu i jedź w góry