Skocz do zawartości
Forum

Czy jest to stulejka częściowa?


Gość Kacperr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kacperr

Witam. Mam 19 lat i mam pewien problem. Gdy podczas spoczynku penisa zdejmuję napletek czuję dyskomfort oraz wyraźnie widzę, że otwór napletka jest trochę za mały jak na rozmiar żołędzia (widoczny jest taki pręg na napletlu). Podczas wzwodu w ogóle nie mogę napletka zdjąć z żołędzia i teraz takie pytane: Czy jest to stulejka? Jeżeli tak to czy mogę jakoś to wyćwiczyc, stosować jakieś maści? Czy może konieczna jest operacja? (Tego bardzo nie chcę)

Odnośnik do komentarza

To zależy jaka jest przyczyna tego stanu. Napletek potrzebuje czasu żeby się oddzielić od żołędzia i zacząć schodzić. W większości przypadków to się dzieje samoistnie podczas dojrzewania.
Czasami zdarza się że młodzi chłopcy mają na siłę ściągany napletek (najczęściej przez pediatre podczas bilansów). To powoduje że nie w pełni wykształcony napletek jest odrywany od żołędzi i powstają na nim blizny które powodują zwężenie napletka i potem uniemożliwiają odciąganie.
W pierwszym przypadku nic nie trzeba robić, lub można zastosować maść która przyśpieszy oddzielenie się napletka. W drugim przypadku nie wiele da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość adam36adam

Jeśli nie możesz ściągać napletka podczas wzwodu, tzn. że masz stulejkę (przewężenie napletka). Poćwicz ściąganie w trakcie wzwodu, gdy bierzesz ciepłą kąpiel w wannie (tylko delikatnie!). Mi z czasem udało się rozluźnić napletek, tak że cały schodzi, choć lekką stulejkę nadal mam.

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...