Forum Kobiety

Trądzik u 15-latki

~m...m

~m...m

witam , mam 15 lat i od 6 klasy borykam się z trądzikiem . a początku zaczęło się niewinnie bo miałam tylko kilka zaskórników na nosie których nawet nie widziałam , ale moja mama ( która jest z zawodu kosmetyczką ) zaczęła mi wszystko wyciskać . im byłam starsza tym problem zaczął się nasilać zaczęły wychodzić mi białe kostki których moja mama również pozbywała się wyciskając je każdy po kolei. następnie sama zaczęłam interesować się tematem pielęgnacji tylko w ten sposób że zaczęłam nałogowo kupować miliard produkt do mycia twarzy które bardzo mi ją wysuszały . skończyło się na tym że moja pielęgnacja wieczorna składała się łącznie z 11 produktów oczyszczających . nie ma się co dziwić że pod koniec 1 gimnazjum nabawiłam się okropnego trądziku podskórnego występującego na całym czole brodzie i nosie. w między czasie nie zmieniałam pielęgnacji i nauczyłam się sama wyciskać pryszcze .warto zaznaczyć że moja skóra to skóra bardzo wrażliwa i gdy zaczęłam sama wyciskać podskórne krostki dostałam strasznego stanu zapalnego. ( trądzik podskórny u mnie to takie uwypuklenia na skórze . nie mają koloru tylko powodują brak gładkiej skóry. ) obecnie od około miesiąca stosuje inną pielęgnacje . zmniejszyłam ilość kosmetyków i przerzuciłam sie na produkty apteczne. natomiast przez ten czas nic się nie zmieniło. zażywam też pewien suplement diety dostępny bez recepty i wydaje mi sie ze po nim jest tylko gorzej. co robić ?? czego używać ? nie mogę iść do dermatologa bo według mojej mamy mój trądzik nie jest poważny i z wiekiem przejdzie . natomiast ja bardzo źle się czuje ze swoją skórą i nie mam pojęcia co robić ... proszę o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mgr Milena Nalbandian

Mgr Milena Nalbandian

Witam! Polecam zabiegi przy użyciu kwasów medycznych.Kwas salicylowy to niezbyt silny kwas, który stosowany jest przede wszystkim w przypadkach cery trądzikowej, w tym z trądzikiem zaskórnikowym, grudkowym oraz krostkowym.
Kwas salicylowy działa oczyszczająco i bakteriobójczo w obszarze ścianek gruczołów łojowych. Zwalcza drobnoustroje, a także zaskórniki. Usuwa martwe i zniszczone komórki, zwęża pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. Serię zabiegów można wykonać w specjalistycznym gabinecie. Przed zabiegiem należy udać się na konsultację do specjalisty kosmetologa oraz dermatologa, aby obejrzeć aktualny stan skory i dobrac odpowiednie leczenie. Pozdrawiam Milena Nalbandian z Clinica Cosmetologica Dr Igora Michajłowskiego.

206669 mgr-milena-nalbandian Kobieta, 30 lat, Gdańsk