Skocz do zawartości
Forum

Wynik badania krwi do analizy


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Uprzejmie proszę o odpowiedź na mój problem. Otóż proszę mi powiedzieć dlaczego w szybkim tempie spadła mi znacznie morfologia. Przez ostatnich 10 lat ( obecnie mam 36 ) robię badania morfologii 2 razy do roku. Badanie zawsze wykonuję w tej samej przychodni, i tym samym laboratorium. Przez tyle lat wszystkie wyniki były w normie. Niestety ostatni wynik jest zły ( odebrałem go 3 dni temu ) i przedstawia się następująco: Erytrocyty -> mój wynik 4,05 a norma 4,5 - 5,9 Hemoglobina -> mój wynik 10,2 a norma 14 - 17,5, Hematokryt -> mój wynik 33,2 a norma 40,0 - 52,0, Średnie stężenie HGB w erytrocytach -> mój wynik 30,7 a norma 33,0 - 36,0, Wskaźnik anizocytozy erytrocytów -> mój wynik 15,7 a norma 11,0 - 15,0, Mikrocytoza , Hypochromia , Wskaźnik hypochromii 14,7 Co może być powodem tak znacznego spadku morfologii przez pół roku? Mój tryb życia, oraz przyjmowane posiłki nie zmieniły się. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś i u swojego " publicznego " lekarza i u prywatnego. Oboje stwierdzili u mnie anemię i przepisali lek o nazwie TARDYFERON 80 mg, gdyż na podstawie wyników badań ( tych które zamieściłem wyżej ) stwierdzili, że mam anemię spowodowaną niedoborem żelaza. Na moje pytanie " Czy są potrzebne jeszcze jakieś dokładniejsze badania? " stwierdzili że NIE. Lekarze się nie znają na 100%, nie mieli też szansy skonsultować się pomiędzy moimi wizytami między sobą. I teraz pytanie. Brać przepisany lek wierząc lekarzom, czy iść jeszcze do kogoś innego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...