Forum Interpretacja badania krwi

analiza morfologii

~sandra9625

~sandra9625

Witam. Dzisiaj otrzymałam wyniki morfologi. Proszę o pomoc w przeanalizowaniu wyników.
WBC 12.1
#NEU 7.4
%NEU 61.6
#LYM 3.0
%LYM 24.4
#MONO 1.0
%MONO 7.9
#EOS 0.635
%EOS 5.252
#BASO 0.1
%BASO 0.83
RBC 5.63
HGB 16.5
HCT 51.2
MCV 91.1
MCH 29.3
MCHC 32.1
RDW 12.5
PLT 243.0
MPV 5.9
PCT 0.1 L
PDW 18.6

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~mgmg

~mgmg

jakby za gesta krew i jakies zakazenie bakteryjne.
ja bym powtorzyl te badania za miesiac, kiedy juz nie bedzie takich upalow

~sandra9625

~sandra9625

A przy obniżeniu załamka ST w odprowadzeniach przedsercowych to te wyniki mają coś wspólnego? I czy zespół preekscytacji i to obniżenie załamka to dwie różne choroby ?

~mgmg

~mgmg

jak bedziesz pdoawac informacje o sobie w tempie jedna na dzien, to moze za pol roku cos sie da ustalic. Fora internetowe. jak widzisz, nie sa dobrym miejscem na omawianie spraw zdrowotnych tego typu. Lekarz w gabinecie odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Nie preekscytacja i odcinek ST to rozne sprawy. ST kojarzy sie z niedokrwieniem miesnia sercowego. I nie odzwierciedla sie w morfologii.

~sandra9625

~sandra9625

Podałam informacje dzień pozniej, ponieważ otrzymałam takie wyniki badań ekg w tym dniu. Dziwi mnie jednak to, że lekarz nadal nic nie wie. Nie wie co mi dolega. Na podstawie ekg wyszła niedokrwiennosc , ale badania krwi (biochemia itp) tego nie pokazały. Już sama nie rozumiem.

~mgmg

~mgmg

zycie to nie serial medyczny, w ktorym rozpoznanie ustala sie w godzine.
po co w ogole ekg?

~sandra9625

~sandra9625

Ekg po to gdyż mam straszne bóle w klatce piersiowej, kolatania serca, dłuższe odstępy w pulsie kilka razy na minutę, duszności, osłabienia

~mgmg

~mgmg

No widzisz, po 3 dniach znowu cos napisalas o swoim zdrowiu.
Dlatego wlasnie nie powinnas sie dopytywac w internecie.

~sandra9625

~sandra9625

Po prostu uwielbiam odpowiedzi. Z forum chciałam się dowiedzieć tylko czy jest ok z morfologia. Jednak dopytalam o te choroby wyżej wymienione, gdyż mój lekarz nic nie wie ,a ja już się boję następnego napadu. Chciałabym już zacząć się leczyc

~sandra9625

~sandra9625

Po prostu udzielilam odpowiedzi. Z forum chciałam się dowiedzieć tylko czy jest ok z morfologia. Jednak dopytalam o te choroby wyżej wymienione, gdyż mój lekarz nic nie wie ,a ja już się boję następnego napadu. Chciałabym już zacząć się leczyc

~ambra

~ambra

Niedokrwienie mięśnia sercowego, na który może wskazywać obniżenie ST w EKG to nie to samo co niedokrwistość, która wyjdzie w morfologii. Po takim wyniku EKG powinnaś dostać po prostu skierowanie do kardiologa, który zleci dalszą diagnostykę - np próbę wysiłkową, Holter, echo serca

~sandra9625

~sandra9625

Też tak uważam. Jednak mój lekarz chyba chce tylko ode mnie wycisnąć kasę bo nic z tym nie robi. Kazał mi jedynie powtórzyć morfologię i zrobić badanie tsh . Chyba pójdę do kardiologa i przestanę chodzić na wizyty do tego internetu sam już nie wie co robić

~sandra9625

~sandra9625

Też tak uważam. Jednak mój lekarz chyba chce tylko ode mnie wycisnąć kasę bo nic z tym nie robi. Kazał mi jedynie powtórzyć morfologię i zrobić badanie tsh . Chyba pójdę do kardiologa i przestanę chodzić na wizyty do tego internisty . sam już nie wie co robić