Skocz do zawartości
Forum

Skierowanie na usg piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałam skierowanie na usg piersi, mam małego (wielkosci zielonego groszku) guzka na brodawce sutkowej, żadnych innych objawów, na skierowaniu lekarz napisał:guzek piersi lewej około brodawki g.3 do obserwacji. Kod N64.8. Poczytałam na interencie i trochę przeraziłam się, bo czy to g3 oznacza złośliwość, czy umiejscowienie? Zapytałam ginekologa, co to może być, mówił, ze prawdopodobnie włókniak, ale moze chciał mnie tylko uspokoić... Na usg muszę czekać ok.2 tyg. bo dopiero czekam na miesiaczkę, a usg powinno sie robić po. Czy może ktoś mi wyjaśnić co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Gość malinkaa1

Ehh przy takich terminach jednak warto mieć znajomości i wchodzić poza kolejką :P Albo idź prywatnie. Według mnie lepiej zapłacić te kilkadziesiąt złoty niż się stresować przez taki czas. I się nie bój. :) Jakiś czas temu musiałam iść bo coś mi się robiło na piersi. Byłam przestraszona, ale usg nie wykazało zmienionych tkanek. Więc głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

podzwoniłam właśnie, znalazłam za 3 tyg. ale robione przez lekarza bez specjalizacji, a tam mam termin w klinice onkologicznej. Trzymam więc to skierowanie, a zapisałam się prywatnie za tydzień, w pt- 70 zł, akurat będę w pierwszej połowie cyklu. Jakoś specjalnie się nie stresuję, choć gdzieś głęboko spokojna nie jestem. Moja rodzinna mi powiedziała, ze wygląda na tłuszczaka, ginekolog, ze na włókniaka, (tłuszczak to też chyba rodzaj włókniaka) , ale wiadomo na oko to trudno cokolwiek ocenić.

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

co z tego że usg będzie robił lekarz bez specjalizacji? Skoro i tak z wynikiem i opisem idziesz do innego lekarza? Skąd pewność że w klinice onkologicznej lekarz wykonujący to badania bedzie miał specjalizację? Przecież nie wszscy tam ją mają

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...