Forum Ginekologia

Środki plemnikobójcze i stosunek przerywany

~morgulka06

~morgulka06

niestety nie moge stosowac antykoncepcji hormonalnej a maż jest uczulony na lateks (nawet prezerwatywy nielateksowe sie nie sprawdzaja) wiec mam pytanie jak myslicie czy metoda srodków plemnikobójczych (kremy,żele, ale nie globulki) wraz z metodami przerywanego stosunku i kalendarzyka będzie bezpieczna aby nie zajsc w ciąże??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Zastosowanie jednocześnie preparatu plemnikobójczego, stosunku przerywanego oraz metod naturalnego planowania rodziny bez wątpienia zmniejsza ryzyko ciąży. Nie ma jednak takiej możliwości, by w wartościach liczbowych określić skuteczność takiego połączenia.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 30 lat, Lublin
~nprek

~nprek

Kalendarzyka bym nie polecała w takich przypadkach, ta metoda nie jest skuteczna. Jeśli chodzi o metody naturalne to najlepsza jest chyba objawowo-termiczna. Są też specjalne komputery cyklu, które potrafią interpretować pomiary. Ja korzystam z Cyclotestu.

Igraszka

Igraszka

no tak tylko te komputery sa strasznie drogie i nie wiem kogo na to stać

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 26 lat, gdzieś za tęczą
~feel

~feel

Cyclotest nie jest aż taki drogi, ja za swój płaciłam 650zł. Ale cena lady compu rzeczywiście poraża.

~mariolad

~mariolad

Do wyznaczania dni płodnych zamiast komputera można kupić mikroskop owulacyjny. Afrodyta kosztuje niecałe 90zł, więc się opłaca