Skocz do zawartości
Forum

Gynalgin a tabletki antykoncepcyjne


Gość gratkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gratkaa

Witam! dzisiaj od ginekologa dostałam receptę na globułki dopochwowe gynalgin (metronidazolum + chlorquinaldolum). Czy osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. Zapomniałam zapytać lekarza ze stresu.
W ulotce nic na ten temat nie ma(tylko żeby podczas leczenia używać prezerwatyw aby nie roznosić zarazków) a jednak na jakimś forum jest napisane że metronidazol osłabia tabletki antykoncpcyjne ale jest to napisane tylko na jednej stronie na innych pisze że nie osłabia.
Oczywiście i tak będziemy używać prezerwatyw bo mam lekki stan zapalny i starać się robić to jak najrzadziej, ale pytam ponieważ wczoraj doszło do stosunku a wiadomo że plemniki żyją kilka dni i jeśli mi te globułki osłabią dzialanie tabletek to żeby nie było z tego niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Gość gratkaa

a to dziwne trochę może zależy od leku bo jakieś 2 lata temu miałam globułki lecz inne i napisane było że można tylko trzeba używać prezerwatywy, w maści u partnera napisane to samo. Lekarz też mi nic nie mówił, ale dobrze skoro tak radzicie to się posłucham bo chcę być zdrowa :)

Odnośnik do komentarza
Gość gratkaa

ehh no to ładnie będziemy mieli celibat na 8 tygodni bo wychodzi na to że dzień po ostatniej globułce pojawi się okres a jak się skończy to będę miała leczoną nadżerkę a w tym przypadku to nie ma mowy wogóle przez 6tygodni o seksie....jakoś wytrzymamy nie ma innego wyjścia

Odnośnik do komentarza
Gość gratkaa

wiesz jednak nie będziemy mogli bo partner dostał od ginekologa maść żebyśmy się nie zarażali nawzajem i w ulotce jest napisane że ona uszkadza prezerwatywy więc i będzie przepuszczać choroby. Jak kiedyś miał inna maść to tego w ulotce nie było. No nic celibat na długi czas nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...